McLaren Artura kupiony w Polsce. Auto za 1,5 mln zł wyjechało na ulice Warszawy

McLaren Artura kupiony w Polsce. Auto za 1,5 mln zł wyjechało na ulice Warszawy

McLaren Artura
McLaren Artura
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | McLaren
Tomasz Budzik
23.10.2022 15:24

Klient, który jako pierwszy w Polsce zdecydował się na zakup najnowszego dziecka McLarena, z pewnością nie żałował pieniędzy. Imponujący, czerwony wóz wyjechał już na ulice stolicy i z pewnością będzie masowo przyciągał spojrzenia tak kierowców, jak i przechodniów.

Oddaje prawej stopie kierowcy moc 680 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 720 Nm, a do 100 km/h potrafi rozpędzić się w czasie 3 s. Mimo to potrafi odjechać spod domu zupełnie bezgłośnie. Hybrydowy McLaren Artura znalazł pierwszego nabywcę w Polsce. Samochód skonfigurowany przez klienta warszawskiego salonu kosztował 325 tys. euro, czyli 1,56 mln zł.

Artura to najnowszy model McLarena i zapewne jeden z najważniejszych w historii brytyjskiej marki. To właśnie Artura może zapowiadać przejście producenta w erę samochodów zelektryfikowanych w poważnym wymiarze. Pojawiła się w nim rama MCLA, do której domontowano silnik V6 o pojemności 3,0 l., współpracujący z silnikiem elektrycznym. Całość jest przekazywana na tylną oś. Jakie daje to efekty?

Jak mówią dane katalogowe, McLaren Artura przyspiesza do "setki" w ciągu 3 sekund. Na prędkościomierzu samochodu kierowca zobaczy 200 km/h po upływie 8,3 s., a po 21,7 s. od startu będzie to już 300 km/h. Maksymalna prędkość wynosi 330 km/h i została ograniczona elektronicznie.

McLaren Artura
McLaren Artura© Materiały prasowe | McLaren

Suche liczby nie oddadzą jednak tego, w jakim stopniu inżynierom McLarena udało się zachować sportowe wrażenia z jazdy mimo zastosowania napędu hybrydowego. O tym już dziś może przekonać się ten, kto kupił Artura w warszawskim salonie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)