Mercedes prezentuje nowy pojazd na "ostatnią milę". Oto elektryczna hulajnoga eScooter

Mercedes prezentuje nowy pojazd na "ostatnią milę". Oto elektryczna hulajnoga eScooter

Mercedes przewidział żywotność swojej hulajnogi na ok. 5000 km
Mercedes przewidział żywotność swojej hulajnogi na ok. 5000 km
Źródło zdjęć: © fot. MercedesBenz
Filip Buliński
14.10.2020 14:25, aktualizacja: 13.03.2023 12:52

Czy możemy mówić o hulajnogach klasy premium? Biorąc pod uwagę znaczek widniejący na kolumnie – teraz już tak. Mercedes-Benz eScooter powstał, by zaspokoić potrzeby na tzw. "ostatniej mili", czyli drodze od samochodu do celu. Rozwija 20 km/h, przejedzie 25 km i ma nawet miejsce na tablicę rejestracyjną.

Mercedes intensywnie rozwija się w kierunku nowych rozwiązań w dziedzinie elektromobilności i jak widać, nie chodzi tylko o samochody. Gamę elektrycznych propozycji z rodziny EQ uzupełnia teraz eScooter, który odpowiada na potrzeby klientów zorientowanych na indywidualne rozwiązania z zakresu mobilności.

Mercedes podkreśla, że jego potencjał tkwi w tzw. "ostatniej mili", czyli odcinku od samochodu do celu – jak wiadomo, centra miast coraz częściej wydzielają strefy niedostępne zarówno dla zwykłych, jak i elektrycznych samochodów. Dzięki łatwemu składaniu i chowanej kolumnie kierowniczej hulajnogę możemy łatwo przewozić – jej waga to 13,5 kg.

Mercedes-Benz eScooter
Mercedes-Benz eScooter© fot. Mercedes

Hulajnoga powstała we współpracy z firmą Micro Mobility Systems AG. Poza dosyć sporym logo na kolumnie kierowniczej, raczej trudno dopatrzyć się charakterystycznych elementów stylistycznych. eScooter rozwija 20 km/h, a akumulatory o pojemności 280 Wh umożliwiają przejechanie na jednym ładowaniu ok. 25 km. Żywotność całej konstrukcji została przewidziana na ok. 5000 km, a z domowego gniazdka, baterie naładujemy zaledwie w 3-3,5 godz.

Nie zabrakło tu także w sumie 3 hamulców czy zawieszenia z przodu i z tyłu, ale co ważniejsze, urządzenie dostosowane jest do ruchu po drogach publicznych. To efekt odpowiednich regulacji w Niemczech. Oznacza to, że poza przednim i tylnym oświetleniem, znajdziemy tu też boczne odblaski czy miejsce na tablicę rejestracyjną.

To będzie prawdopodobnie najtańszy pojazd z gwiazdą na "masce"
To będzie prawdopodobnie najtańszy pojazd z gwiazdą na "masce"© fot. Mercedes

Z praktycznych rzeczy, na pokładzie jest także łączność Bluetooth oraz uchwyt na naszego smartfona. Za pomocą aplikacji będziemy mogli m.in. sprawdzić poziom naładowania baterii, trasę czy czas podróży, a także zarządzać oświetleniem czy trybami jazdy. Niebawem Mercedes planuje także wprowadzić do oferty… stację dokującą do swoich pojazdów, dzięki czemu będzie można ładować hulajnogę podczas jazdy samochodem.

Ile kosztuje Mercedes-Benz eScooter? Tego jeszcze nie wiadomo, ale możemy być pewni, że będzie to najtańszy pojazd z gwiazdą na "masce".

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)