Mercedes sypie elektrykami jak z rękawa i nie chce przestać. Zapowiada zapowiedź EQT

Mercedes sypie elektrykami jak z rękawa i nie chce przestać. Zapowiada zapowiedź EQT

Concept EQT zapowie też całą rodzinę Klasy T
Concept EQT zapowie też całą rodzinę Klasy T
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Mercedes
Michał Zieliński
22.04.2021 11:47, aktualizacja: 10.03.2023 15:52

Mercedes wie, że są osoby, dla których EQA, EQB, EQC, EQS i EQV to za mało. Z alfabetu wyciągnął więc literę T i to ona trafi na nowego elektryka ze Stuttgartu. Samochód będzie zapowiedziany konceptem EQT, który zadebiutuje w pierwszej połowie maja.

Samo pojawienie się modelu EQT w gamie nie jest zaskoczeniem. Mercedes już w lipcu 2020 roku zapowiedział, że osobowy wariant dostawczego Citana będzie Klasą T. Wtedy też potwierdził plany na elektryczną wersję. Teraz w końcu mamy poznać więcej szczegółów o samochodzie. Zdradzi je Concept EQT.

Jak sama nazwa wskazuje, nie będzie to wersja produkcyjna, choć Mercedes podkreśla, że koncept nie ma różnić się wiele od tego, co zobaczymy w salonach. Czego więc powinniśmy spodziewać się po EQT? Tego Mercedes już nie zdradza, ale wskazuje, że ma być to auto dla rodzin i dla aktywnie spędzających czas. Na zdjęciach prasowych pewnie pojawi się więc deska surfingowa.

Konstrukcyjnie auto będzie spokrewnione z Renault Kangoo, lecz to nie jest pewne źródło danych o napędzie EQT. Dlaczego? Cóż – dotychczas Francuzi pokazali elektryka w wersji dostawczej, tymczasem tutaj mówimy o aucie osobowym. Mercedes stosuje różne napędy w przypadku EQV i eVito Furgon, więc można założyć, że i tym razem będzie podobnie, a bliźniakiem Kangoo Van E-Tech będzie eCitan.

W przypadku EQT trzeba więc zaczekać na oficjalną premierę konceptu, który zapowie nowego kombivana. Ta odbędzie się 10 maja 2021 o godz. 11.00. Gwiazdą ma być Tony Hawk. Mercedes mówił, że to ma być auto dla aktywnych, nie? Warto dodać, że choć premiera będzie dotyczyć EQT, to w ten sposób producent chce pokazać całą rodzinę Klasy T.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)