Mercedes szuka innowacji dla elektryków. Zaangażuje zespół F1

Mercedes VISION EQXX
Mercedes VISION EQXX
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Mercedes
Kamil Niewiński

05.05.2023 14:50, aktual.: 07.05.2023 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemiecki producent ma w planach czerpać z doświadczenia inżynierów pracujących w jego fabrycznym zespole Formuły 1. Ma to nie tylko prowadzić do tworzenia bardziej wydajnych pojazdów, ale również do przyspieszenia premier nowych projektów.

Mercedes naprawdę poważnie podchodzi do swojej linii samochodów elektrycznych, co widać nie tylko po ostatnich premierach, ale również po ideach przemycanych w samochodach koncepcyjnych. Ogrom szumu zrobił przecież model EQXX, który w domyśle ma gwarantować zasięg na zawrotnym poziomie 1200 km oraz przełomowe technologie mogące rozpocząć nowy rozdział dla elektromobilności.

Wspomniany EQXX był tworzony między innymi z pomocą inżynierów zespołu Formuły 1 Mercedesa. Jak podaje serwis Automotive News Europe, ich wiedza i doświadczenie mają być wykorzystywane częściej. Nie ma żadnych wątpliwości, iż obcowanie z bardzo zaawansowanymi jednostkami hybrydowymi w F1, które mocno opierają się na swojej części elektrycznej, to spore wsparcie przy produkowaniu sportowych elektryków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wsparcie uznanych inżynierów, którzy na motorsporcie zjedli zęby, ma pomóc nie tylko w tworzeniu samochodów o lepszej wydajności. Celem jest bowiem również znaczne skrócenie czasu potrzebnego na rozwój samochodu. Docelowo mówi się nawet o 25 proc. Dzięki temu Mercedes ma nadzieję na dotrzymanie kroku innym markom, które obecnie w pełni skupiają się na elektrykach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)