Nadjeżdża elektryczny SUV Lotusa. Znamy jego nazwę i datę premiery

Nadjeżdża elektryczny SUV Lotusa. Znamy jego nazwę i datę premiery

Lotus Eletre - zapowiedź
Lotus Eletre - zapowiedź
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Lotus
Aleksander Ruciński
28.03.2022 07:10, aktualizacja: 10.03.2023 14:08

Pierwszy elektryk Lotusa będzie zarazem pierwszym SUV-em w historii marki. To połączenie – które z pewnością oburzy purystów – ma szanse stać się jednym z bardziej dochodowych modeli. Przekonamy się o tym już niebawem.

Eletre, bo tak brzmi oficjalna nazwa nowego lotusa, ujrzy światło dzienne już we wtorek, 29 marca 2022 roku. Brytyjczycy chcą rzucić wyzwanie konkurentom w coraz mocniej obsadzonym segmencie elektrycznych SUV-ów, głównie tych o nieco bardziej sportowym zacięciu.

Choć do premiery pozostało niewiele czasu, wygląd pozostaje tajemnicą. Brytyjski Autocar zdradza jednak, czego powinniśmy się spodziewać. Mowa o liniach inspirowanych sportowym modelem Emira, choć osadzonych wyżej i bardziej masywnych.

Auto ma wyróżniać sią wąskimi lusterkami, a właściwie kamerami, ukrytymi klamkami drzwi i świetlną listwą LED łączącą tylne krawędzie nadwozia. Lotus nie ukrywa, że największy nacisk położono na aerodynamikę. Słusznie, gdyż jest to aspekt, który szczególnie w autach elektrycznych ma ogromny wpływ na zasięg.

Ten ma być spory, choć konkretów jeszcze nie znamy. Obiecujące wydają się też dane dotyczące mocy, publikowane przez magazyn "Autocar" - 600 KM w słabszej wersji i 750 KM w mocniejszej. Do tego akumulatory o pojemności od 92 do 120 kWh i 800-woltowa instalacja z możliwością szybkiego ładowania.

Czy te imponujące wartości znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Oby. Przekonamy się jeszcze przed końcem miesiąca.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)