Niemiecka fabryka Tesli wystartuje jeszcze w tym roku? Tak twierdzi Elon Musk

Niemiecka fabryka Tesli wystartuje jeszcze w tym roku? Tak twierdzi Elon Musk

Fabryka jest już w zasadzie gotowa. Teraz czas na rozpoczęcie działalności
Fabryka jest już w zasadzie gotowa. Teraz czas na rozpoczęcie działalności
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Tesla
Aleksander Ruciński
12.10.2021 10:25, aktualizacja: 10.03.2023 15:21

Tesla Gigafactory Berlin rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku. Potwierdził to sam Elon Musk podczas weekendowego festynu zorganizowanego na terenie fabryki. Co jednak ciekawe, to nie start działalności będzie największym wyzwaniem.

Niemiecka fabryka Tesli jest już praktycznie gotowa. Producent postanowił to uczcić, organizując imprezę otwierającą dla pracowników i ich rodzin, klientów, akcjonariuszy i wszystkich tych, którzy czują się blisko związani z marką. Podczas wydarzenia Elon Musk zdradził też kilka planów na przyszłość i pochwalił się zakładaną datą rozpoczęcia produkcji.

"Celujemy w start za kilka miesięcy - listopad lub grudzień - z nadzieją na dostawy pierwszych aut w grudniu. Rozpoczęcie produkcji jest jednak łatwiejszą częścią przedsięwzięcia. Trudniejszą będzie osiągnięcie zakładanych wolumenów" - powiedział Musk.

Zgodnie z planem w pierwszej fazie projektu z niemieckich zakładów ma wyjeżdżać do 5 tys. aut tygodniowo. Później liczba ta wzrośnie do docelowych 10 tys. sztuk. W Tesla Gigafactory Berlin powstawać ma m.in. Model Y, a w przyszłości również ciężarówki Semi Truck. Zakład zajmie się też produkcją akumulatorów z planem na 50 GWh rocznie.

Nowa fabryka zapewni około 12 tys. miejsc pracy. I choć mogłoby się wydawać, że chętnych do pracy w Tesli nie brakuje, Elon Musk ma pewne wątpliwości. "Mam obawy co do tego, czy uda nam się zatrudnić wystarczającą liczbę osób. Naprawdę potrzebujemy wielkich talentów z całej Europy" - wynika z cytatu opublikowanego przez "Autocar". No to co? Jacyś chętni?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)