Tak się robi dopłaty do elektryków: Szkocja oferuje nieoprocentowane pożyczki

Tak się robi dopłaty do elektryków: Szkocja oferuje nieoprocentowane pożyczki21.09.2020 10:13
Nissan Leaf to jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Europie.
Nissan Leaf to jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Europie.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Władze Szkocji robią wszystko, by zachęcić obywateli do przesiadki na samochody elektryczne. Teraz oferują program nieoprocentowanych, długoterminowych pożyczek i w przeciwieństwie do innych krajów Szkoci nie skupiają się tylko na autach nowych, lecz także używanych.

Obywatele Szkocji chętni na zakup pojazdu z napędem elektrycznym mają powody do zadowolenia. Jakiś czas temu uruchomiono tam program nieoprocentowanych pożyczek dla nowych aut na prąd kosztujących nie więcej niż 35 tys. funtów oraz jednośladów wycenianych na maksymalnie 10 tys. funtów. Teraz z podobnej oferty mogą skorzystać mniej zamożni klienci, poszukujący czegoś z rynku wtórnego.

Zasady są identyczne, co w przypadku aut nowych, choć maksymalna kwota została obniżona do 20 tys. funtów. W przeliczeniu na złotówki jest to blisko 100 tys. zł. Na tamtejszym rynku da się znaleźć kilkuletnie auta na prąd, które mieszczą się w tej kwocie.

Na uwagę - poza całkowitym brakiem oprocentowania i dodatkowych kosztów - zasługuje przede wszystkim długi okres kredytowania wynoszący nawet 6 lat. Dzięki temu miesięczna rata nie uderza zbytnio po kieszeni.

Łącznie na zachęty do zakupu pojazdów elektrycznych szkocki rząd przeznaczył już ponad 85 mln funtów. Jak donosi portal "Next Green Car", programy wsparcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród klientów indywidualnych, lecz przede wszystkim przedsiębiorców, którzy dzięki pojazdom elektrycznym minimalizują koszty działalności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)