Nissan Skyline GT‑R R32 jako elektryk?Japończycy już nad tym pracują

Nissan GT-R R32 - zapowiedź
Nissan GT-R R32 - zapowiedź
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Nissan
Aleksander Ruciński

30.03.2023 11:19, aktual.: 02.04.2023 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nissan pracuje nad prototypem elektrycznego Skyline GT-R R32. Japoński oddział firmy potwierdził to, publikując post na Twitterze. Co ciekawe, auto brzmi jak spalinówka. Jak to możliwe?

Jedno z najbardziej kultowych aut w historii Nissana może stać się elektrykiem. Prototyp jest już w fazie rozwoju. Jeden z inżynierów zaangażowanych w projekt wyjaśnia: "Chcę stworzyć bardziej ekscytujące auto, uzupełniając mój ulubiony samochód o elektryfikację".

Powyższe sugeruje, że projekt mógłby być hybrydą, lecz pełny przydomek EV w nazwie wskazuje raczej na napęd w pełni elektryczny. Póki co nie znamy żadnych detali poza faktem, że coś jest na rzeczy. Nissan opublikował jedynie krótką zapowiedź wideo.

Widzimy na niej tył GT-R R32. Możemy usłyszeć też dźwięk pracującej 2,6-litrówki. Czyżby producent zdecydował się na symulację oryginalnego brzmienia w elektryku? Niewykluczone, tym bardziej, że coraz więcej firm pracuje nad takimi rozwiązaniami.

Pozostaje mieć nadzieję, że niebawem poznamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Już dziś jednak można być pewnym, że ewentualny powrót R32 ucieszy wielu fanów marki. Elektryczny, czy nie – to wciąż jeden z najważniejszych przedstawicieli japońskiej motoryzacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)