Nissan Townstar zyskuje nowe typy nadwozia i nowe wersje elektryczne

Nissan Townstar zyskuje nowe typy nadwozia i nowe wersje elektryczne

Nissan Townstar z nowymi wersjami nadwozia
Nissan Townstar z nowymi wersjami nadwozia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Nissan
28.04.2023 15:58, aktualizacja: 30.04.2023 13:11

Nissan Townstar rok po debiucie na polskim rynku otrzyma trzy nowe odmiany nadwozia. Do Vana i Combi dołączą długi Van, Crew Van oraz Combi wyposażone w jednostkę elektryczną.

Nissan Townstar zadebiutował na rynku w 2021 roku, a do Polski trafił ostatecznie rok później. Zgrabny dostawczak produkowany w bardzo bliskiej współpracy z Renault oraz Mercedesem jest następcą modelu NV250, który produkowany był przez zaledwie dwa lata w oparciu o drugą generację Renault Kangoo. NV250 był więc niejako okresem przejściowym w oczekiwaniu na nowy projekt kombivana.

Townstar trafił do Polski w dwóch odmianach - Van, który jest typowym dostawczakiem oraz Combi przeznaczony do zastosowań rodzinnych. Teraz jednak ulegnie to zmianie, a klienci będą mieli do wyboru o wiele więcej opcji. Do gamy dochodzi bowiem Van z długim rozstawem osi, Crew Van, a także odmiana Combi. Opcjonalnie będzie można w nich wybrać również napęd elektryczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nissan Navara - Czy chowa asa w rękawie?

Długi Van ma charakteryzować się pojemnością 4,3 m3 i ładownością na poziomie 800 kg. Crew Van jest za to wersją, która jest połączeniem pojazdu osobowego z dostawczym. Gwarantuje on pięć miejsc dla pasażerów, a tylne siedzenia możemy łatwo złożyć, by dodatkowo powiększyć przestrzeń załadunkową. Combi zaś otrzymał wersję elektryczną taką, jaką mógł pochwalić się domyślny Van.

Jeżeli chodzi o jednostkę spalinową umieszczaną w Nissanie Townstarze, ma ona być zdolna do generowania mocy na poziomie 130 KM. W przypadku wersji elektrycznej zaś kierowca otrzyma do dyspozycji 122 KM. Japoński producent wiąże sobie z odmianami na prąd spore nadzieje - Nissan przewiduje bowiem, że sprzedaż odmian spalinowych i elektrycznych będzie rozkładać się w stosunku 50/50.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)