Nowa Lancia w akcji. Szef marki zabiera nas na przejażdżkę Pu+Ra HPE

Nowa Lancia w akcji. Szef marki zabiera nas na przejażdżkę Pu+Ra HPE

Lancia Pu+Ra HPE w akcji
Lancia Pu+Ra HPE w akcji
Źródło zdjęć: © YouTube | Lancia
Kamil Niewiński
25.06.2023 11:46, aktualizacja: 26.06.2023 10:19

Lancia w kwietniu 2023 roku zaprezentowała swój przełomowy samochód koncepcyjny, który wytycza szlak włoskiej marce na drodze do pełnej reaktywacji. Teraz dyrektor generalny Lancii Luca Napolitano zabiera nas na przejażdżkę jeżdżącym prototypem.

W świecie motoryzacji jeżdżące egzemplarze samochodów koncepcyjnych wcale nie są standardem. Czasami tego typu projekty są po prostu zbyt futurystyczne bądź przewidują użycie technologii, które będą gotowe dopiero za kilka lat. Z pewnością takie myśli mogły się pojawić w przypadku Lancii Pu+Ra HPE  konceptu włoskiego producenta, który wygląda niczym żywcem wyciągnięty z przyszłości.

Okazuje się, że egzemplarz tego elektrycznego auta, który został pokazany w kwietniu podczas Milan Design Week, jest w pełni funkcjonalny, co robi wrażenie, zważywszy na to, z jak oryginalnym designem i projektem mamy do czynienia. Udowodnił to dyrektor generalny Lancii Luca Napolitano. W filmie opublikowanym na kanale YouTube marki zabiera on Pu+Ra HPE na drogę publiczną i opowiada o samochodzie.

Lancia Pu+Ra HPE | The ultimate Test Drive​

Lancia Pu+Ra HPE była jednym z pierwszych etapów programu "Renesans", który ma zakończyć się pełnym powrotem Włochów na europejski rynek. Na początek, już w 2024 roku, otrzymamy nową generację jedynego obecnie produkowanego modelu Lancii  Ypsilona. Następnie w 2026 roku planowana jest premiera sportbacka Gamma, zaś w 2028 roku czeka nas wielki powrót legendy: Lancii Delta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)