Nowe ładowarki do elektryków. Znajdziemy je w MOP‑ach

Na polskich drogach pojawiają się nowe ładowarki do elektryków
Na polskich drogach pojawiają się nowe ładowarki do elektryków
Źródło zdjęć: © GDDKiA

12.04.2023 10:59, aktual.: 14.04.2023 17:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o udostępnieniu kierowcom nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Potężne ładowarki pojawiły się w kilku województwach.

Ładowarki o mocy 350 kW zostały zlokalizowane w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim i warmińsko-mazurskim.

Budowanie takich stacji przyczynia się do rozwoju elektromobilności w naszym kraju, a tym samym do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych generowanych przez transport.

GDDKiA

W każdym przypadku operatorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych są zewnętrzne podmioty dzierżawiące fragment MOP-u. Pełnią funkcję dostawcy usługi ładowania dla tych stacji. Każda ze stacji powinna mieć minimum dwa punkty ładowania, w tym jeden o mocy nie mniejszej niż 50 kW.

Do końca tego roku planowane jest uruchomienie kolejnych 38 stacji ładowania pojazdów elektrycznych wyposażonych łącznie w 82 punkty ładowania.

W 2023 r. zaplanowaliśmy postępowania na dzierżawę 36 MOP, w których są zawarte informacje o budowie stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dwanaście z nich już rozpoczęliśmy. Kolejne przetargi na stacje ładowania na MOP są na etapie przygotowania.

GDDKiA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)