Ogromna zmiana w Alpine! CEO marki żegna się w trybie natychmiastowym

Laurent Rossi podczas prezentacji Alpine A290_β
Laurent Rossi podczas prezentacji Alpine A290_β
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Alpine
Kamil Niewiński

21.07.2023 12:51, aktual.: 22.07.2023 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzęsienie ziemi to być może za mocne słowo, lecz zdecydowanie jest to poważna zmiana w szeregach francuskiego producenta. Laurent Rossi, odpowiedzialny od 2021 za Alpine i jego zespół w F1, pożegnał się ze stanowiskiem ze skutkiem natychmiastowym.

Laurent Rossi był częścią Grupy Renault od 2018 roku, kiedy to dołączył do działu strategii i rozwoju handlowego koncernu. W styczniu 2021 roku objął zaś poważne stanowisko dyrektora generalnego rosnącej w siłę po wskrzeszeniu marki Alpine, a także stanął na czele zespołu Formuły 1 Francuzów. 

Podczas jego kadencji Alpine zaliczyło spory wzrost sprzedaży, a także zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny i ogłosiło wejście do Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC). Brał on czynny udział w planowaniu rozwoju marki i jej nowych modeli, a także miał zapewnić jej rentowność do 2025 r., także w kontekście jej udziału w sportach motorowych. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Francuski producent 20 lipca zszokował jednak świat swoim komunikatem, w którym poinformował o odsunięciu Rossiego od działania przy marce Alpine ze skutkiem natychmiastowym. Producent w swoim komunikacie prasowym nie podaje powodów tej decyzji. Wiadomo jednak, że Rossi zajmie się teraz "specjalnymi projektami związanymi z transformacją grupy Renault".

Chciałbym podziękować Laurentowi za jego niezachwiane zaangażowanie podczas ostatnich dwóch lat, gdy był u steru Alpine. Wyznaczył on jasną i ambitną strategię dla marki i postawił Alpine w najlepszej możliwej pozycji do osiągnięcia jej długoterminowych celów. Alpine jest teraz gotowe, by wejść w nową fazę rozwoju i stać się marką przyszłości.

Luca de Meodyrektor generalny Grupy Renault

Zastępcą Laurenta Rossiego na stanowisku CEO Alpine zostanie Philippe Krief. To doświadczony inżynier, który ma za sobą pracę m.in. w Michelin, Fiacie czy Maserati. Był on również dyrektorem technicznym Alfy Romeo czy dyrektorem ds. inżynierii w Ferrari. Od lutego 2023 r. pracował zaś w Alpine na stanowisku dyrektora ds. inżynierii i wydajności produktów marki.

Philippe Krief, nowy dyrektor generalny Alpine
Philippe Krief, nowy dyrektor generalny Alpine© Materiały prasowe | Alpine

Niewiadomą pozostaje na ten moment, kto przejmie schedę Rossiego w kontekście zarządzanie zespołem Alpine F1 Team. Doniesienia medialne mówią chociażby o osobie Bruno Famina, chociaż być może większą władzę otrzyma szef zespołu, Otmar Szafnauer.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)