Opel Corsa-e w rajdowej wersji. Będzie elektryczny puchar

Opel Corsa-e w rajdowej wersji. Będzie elektryczny puchar

Opel Corsa-e to pierwszy samochód rajdowy na prąd jaki będzie można kupić i nim wystartować w specjalnie przygotowanym pucharze.
Opel Corsa-e to pierwszy samochód rajdowy na prąd jaki będzie można kupić i nim wystartować w specjalnie przygotowanym pucharze.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Marcin Łobodziński
23.08.2019 06:41, aktualizacja: 13.03.2023 13:59

Opel jako pierwszy producent samochodów na świecie stworzył gotową rajdówkę na bazie samochodu elektrycznego, którą można kupić, a która w przyszłym roku wystartuje w pucharze samochodów akumulatorowych.

ADAC Opel e-Rally Cup – taką nazwę będzie nosił niemiecki markowy puchar samochodów elektrycznych, w których zawodnicy będą używać Cors-e. Samochód będzie miał swoją premierę podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego IAA we Frankfurcie. Opel Corsa-e od 2020 roku zastąpi pucharowego Adama na odcinkach rajdowych.

Seria ma się rozpocząć latem i zakończy się w 2021 roku po dziesięciu rundach. Początkowo puchar zostanie rozegrany w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec i innych wybranych wydarzeń. Zostanie przygotowana także akademia dla młodych zawodników, której ukończenie da im przepustkę do Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów z nowym Oplem Corsą R2, którego dopiero zobaczymy.

Opel Corsa-e Rally
Opel Corsa-e Rally© fot. mat. prasowe

Opel Corsa-e Rally Car

Parametry silnika elektrycznego w samochodzie rajdowym nie będą zmieniane, zatem moc maksymalna to 136 KM, a moment obrotowy to 260 Nm. Oczywiście auto będzie wyposażone we wszystko to, czego potrzebuje Radówka, czyli m.in. klatkę bezpieczeństwa, system gaśniczy oraz homologowane fotele z pasami i kierownicę. Producent przewiduje wagę ok. 1400 kg.

Przewidywane jest dostarczenie piętnastu samochodów na potrzeby ADAC Opel e-Rally Cup w sezonie 2020/2021. Cena dla klientów Opel Motorsport ma być znacznie niższa niż 50 000 euro (netto).

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)