Opel uruchamia dział GSe - połączy elektromobilność i emocje

Takie oznaczenie w przyszłości zagości na sportowych oplach
Takie oznaczenie w przyszłości zagości na sportowych oplach
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Vauxhall
Aleksander Ruciński

15.09.2022 05:56, aktual.: 10.03.2023 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Było GSi, będzie GSe - znak czasów w wydaniu Opla, który zapowiada nową, elektryczną linię modeli o sportowym zacięciu. Nieoficjalnie mówi się, że pierwszym z nich może być nowa Astra w ponad 300-konnym wydaniu.

Zapomnijcie o GSi, zapomnijcie o OPC. Sportową dywizją Opla będzie od teraz GSe skupiająca się na emocjonujących modelach z elektrycznym lub zelektryfikowanym napędem. GSe, to skrót od Grand Sport Electric - ozdobi propozycje przygotowane z myślą o kierowcy i radości z jazdy.

"GSe połączy sportowe prowadzenie i wygląd z osiągami zelektryfikowanych układów napędowych. Nazwa GSe jest zarówno ukłonem w stronę naszych historycznych modeli GSi, jak i uzupełnieniem oferowanych już odmian GS. Vauxhall (Opel) angażuje się w elektryfikację, a GSe pokazuje, że osiągi i przyjemność z jazdy będą częścią elektrycznej przyszłości" - mówi dyrektor zarządzający Vauxhalla, James Taylor.

Obecnie Opel / Vauxhall ma swojej ofercie elektryczną Corsę, Mokkę, Combo i Vivaro. Gama niebawem poszerzy się również o elektryczną Astrę. Celem marki jest posiadanie zelektryfikowanego wydania każdego modelu do 2024 roku oraz pełne przejście na prąd po 2028 roku.

Na razie nie wiemy, który z modeli jako pierwszy otrzyma oznaczenie GSe. Brytyjski magazyn Auto Express sugeruje jednak, że może być to Astra Sports Tourer z mocarną, 300-konną hybrydą plug-in znaną już z innych modeli koncernu Stellantis. Czas pokaże, czy te rewelacje okażą się prawdziwe.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)