Polestar 3 oficjalnie zapowiedziany. Wiemy, kiedy trafi na rynek

Polestar 3 oficjalnie zapowiedziany. Wiemy, kiedy trafi na rynek

Na razie w pełnym kamuflażu
Na razie w pełnym kamuflażu
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Polestar
Aleksander Ruciński
03.12.2021 08:29, aktualizacja: 10.03.2023 14:34

Polestar 3 to kolejny z modeli zapowiedzianych przez szwedzkiego producenta aut elektrycznych. Model łączący cechy SUV-a i coupe ruszy na podbój amerykańskiego rynku już w 2022 roku.

Polestar sukcesywnie rozbudowuje swoją gamę. Jedną z nowości zaplanowanych na 2022 rok jest model oznaczany cyfrą 3, który technicznie będzie miał sporo wspólnego z dwójką. Dostanie jednak ostrzej narysowane nadwozie z muskularnymi nadkolami i progami oraz wyższym prześwitem.

To modne ostatnio połączenie cech SUV-a i coupe ma zapewnić nie tylko ciekawą prezencję, ale i sporą przestrzeń w kabinie. Producent na razie jednak nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Trudno też mówić o detalach, gdyż te skrzętnie przykryto kamuflażem.

Wiadomo, że Polestar 3 będzie produkowany w amerykańskiej fabryce w Charleston. Tej samej, z której ma wyjeżdżać nowe Volvo XC90. Zgodnie z planem produkcja elektryka ma ruszyć jeszcze w przyszłym roku. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż marka wiąże spore nadzieje właśnie z USA.

Linia boczna zapowiada się dynamicznie
Linia boczna zapowiada się dynamicznie© mat. prasowe / Polestar

Thomas Ingenlat, prezes Polestara, zdradził że 3 będzie autem z dwoma rzędami siedzeń i rozwiniętymi technologiami autonomicznej jazdy. Dostępne będą uboższe konfiguracje z jednym motorem oraz bogatsze, AWD, z dwoma silnikami.

Obecnie pojazdy marki Polestar można kupić na 14 rynkach. Do 2023 roku liczba ta ma jednak wzrosnąć do co najmniej 30. Śmiałe są też plany sprzedażowe, które dziś wynoszą 29 tys. egzemplarzy rocznie. Za 3 lata ma być to 10 razy więcej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)