Polestar rozszerzy działalność o 12 nowych rynków. Wiemy kiedy

Polestar rozszerzy działalność o 12 nowych rynków. Wiemy kiedy09.09.2021 11:42
Polestar ma być kluczowym modelem w gamie marki
Polestar ma być kluczowym modelem w gamie marki
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Polestar

Polestar to elektryczna marka wydzielona spod skrzydeł Volvo w 2017 roku, która sukcesywnie rozszerza swoją działalność. W 2022 roku Szwedzi chcą wjechać na 12 nowych rynków, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki sprzedaży.

Początkowo Polestar oferował swoje auta w 9 krajach. Do końca 2021 roku ma być ich 18, a nieco później lista rozszerzy się o kolejne 12, co oznacza, że marka będzie obecna aż na 30 światowych rynkach. Decyzję ogłoszono podczas salonu IAA w Monachium.

W nowej dwunastce znajdzie się m.in. Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Luksemburg czy Islandia. Producent będzie informował o datach poszczególnych debiutów. Zgodnie z planem wszystko ma zadziać się w 2022 roku.

Oczywiście obecność w kolejnych krajach będzie wiązać się również z rozbudową sieci dealerskiej. Jeszcze przed końcem 2021 liczba salonów ma sięgnąć 100. W kolejnych latach dołączą do nich następne. Najbogatszą reprezentację Polestar ma w Niemczech, gdzie właśnie otwarto siódmą placówkę.

Już w 2022 roku przedstawicielstwa Polestara wypełnią się nowiutkimi modelami 2, które mają rywalizować m.in. z Teslą Model 3. Później do gamy dołączy także SUV Polestar 3. Wszystko wskazuje więc, że marka w końcu nabiera wiatru w żagle. Biorąc pod uwagę rozwój elektromobilności, to dobry moment na mocny start.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)