Porsche Taycan może brzmieć bardziej rasowo. Opcja kosztuje 1387 zł

Porsche Taycan może brzmieć bardziej rasowo. Opcja kosztuje 1387 zł

Taycan powoli zadomawia się na rynku.
Taycan powoli zadomawia się na rynku.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
18.09.2019 10:40, aktualizacja: 13.03.2023 13:55

Porsche Taycan to bez wątpienia emocjonujące auto o wspaniałych osiągach. Z uwagi na swój elektryczny napęd może jednak rozczarowywać brzmieniem, a właściwie jego brakiem. Jeśli nie chcecie, by wasz egzemplarz brzmiał jak domowy odkurzacz, Porsche ma dla was ciekawą i relatywnie niedrogą opcję.

Sztucznie poprawiony dźwięk silnika nie jest niczym nowym. Takie rozwiązanie od lat stosuje się z powodzeniem w wielu pojazdach o sportowym charakterze. Znajdziecie je w prawie każdym ostrzejszym hatchbacku ze spalinowym napędem. Rasowy dźwięk stanowiący akompaniament do oryginalnego brzmienia zazwyczaj wydobywa się z głośników systemu audio lub jest prowadzony spod maski do wnętrza specjalnie zaprojektowanymi kanałami.

Jeśli takie urządzenia sprawdzają się w podkręcaniu brzmienia typowo spalinowych i nieźle brzmiących silników, w przypadku pojazdów elektrycznych mogą okazać się jeszcze bardziej przydatne. Większość kierowców, nawet tych korzystających z dobrodziejstw ekologicznego napędu, woli zapewne emocjonujący, agresywny dźwięk niż jednostajny szum tak typowy dla pojazdów elektrycznych.

Porsche jak przystało na typowo sportową markę, udostępnia swoim klientom możliwość skorzystania z ciekawej opcji, która czyni brzmienie elektrycznego Taycana znacznie przyjemniejszym dla ucha. Znajdziemy ją nawet w oficjalnym internetowym konfiguratorze, w zakładce "Układ napędowy/podwozie". Opcja o nazwie "Sportowy dźwięk silnika Porsche Electric Sport Sound" została wyceniona na 1387,50 zł. Biorąc pod uwagę, że za samo auto trzeba wyłożyć 653 006,20 zł, nie jest to wygórowana kwota.

Opcję znajdziecie w zakładce Układ napędowy/podwozie
Opcję znajdziecie w zakładce Układ napędowy/podwozie© Konfigurator Porsche

Co ważne, system zmienia brzmienie pojazdu nie tylko w kabinie, ale i na zewnątrz. Nie wiemy jak dokładnie działa, choć podejrzewamy po prostu wykorzystanie głośników i odpowiedniego oprogramowania. Rasowy dźwięk można w każdej chwili wyłączyć przy pomocy Porsche Communication Management (PCM). Na oficjalnej stronie Porsche, możecie bliżej zapoznać się z tym ciekawym rozwiązaniem, a nawet posłuchać jak brzmi elektryczny silnik Taycana z wykorzystaniem Electric Sport Sound.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)