Poznań Motor Show 2020 pod hasłem elektromobilności

Poznań Motor Show 2020 pod hasłem elektromobilności

W 2020 roku również będziemy obecni na Poznań Motor Show.
W 2020 roku również będziemy obecni na Poznań Motor Show.
Źródło zdjęć: © Fot. Autokult.pl
Aleksander Ruciński
06.12.2019 13:15, aktualizacja: 13.03.2023 13:41

Coroczne targi motoryzacyjne Poznań Motor Show to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce. Przyszłoroczna edycja ma być inna od dotychczasowych. Hasłem przewodnim imprezy zaplanowanej na 26-29 marca 2020 roku będzie: "Droga do elektromobilności".

Samochody elektryczne sukcesywnie zyskują na popularności. Coraz więcej producentów ma w ofercie przynajmniej jeden model z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Takich aut sukcesywnie przybywa i wszystko wskazuje, że będzie to postępujący proces. Organizatorzy Poznań Motor Show postanowili wyjść naprzeciw zmieniającym się trendom, stąd hasło przewodnie przyszłorocznej imprezy: "Droga do elektromobilności".

"Jako organizator Poznań Motor Show 2020, będąc jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy, jesteśmy naturalnym uczestnikiem zmian, jakie zachodzą w branży. Dlatego Poznań Motor Show 2020 staje się platformą do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność. Dyskusji, w której udział wezmą przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także fani motoryzacji. Spotkają się na tym wyjątkowym wydarzeniu, nie tylko, by poznać najnowsze rynkowe trendy, ale również wspólnie porozmawiać o rewolucji w szeroko rozumianej mobilności, jaka następuje" – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Grupy MTP, organizatora Poznań Motor Show 2020.

Podkreśleniem zmian jest nowy logotyp targów oraz zmieniona szata graficzna towarzysząca wszystkim publikacjom związanym z wydarzeniem. Misją organizatorów jest przybliżenie zwiedzającym tematyki elektromobilności i przedstawienie alternatywnych źródeł napędu w jak najbardziej przystępny sposób. W tym celu na terenie targów wydzielona zostanie specjalna strefa Poznań Mobility Show, która obejmie aż cztery pawilony.

Firmą, która zamierza najaktywniej uczestniczyć w promocji elektromobilności i pozwolić klientom bliżej poznać pojazdy napędzane prądem jest Volkswagen. Warto wspomnieć, że ten niemiecki koncern zaprezentował niedawno model ID.3, będący kompaktem z napędem elektrycznym. W planach są już kolejne propozycje, w tym kombi klasy średniej i crossover także zasilane prądem.

Konferencja Prasowa Poznań Motor Show 05.12.2019

Do dyspozycji zwiedzających oddany zostanie specjalnie przygotowany tor pozwalający zapoznać się z możliwościami pojazdów elektrycznych różnych marek: "Nie poprzestaniemy tylko na ekspozycji. Udowodnimy, że auta elektryczne są lepsze udostępniając kilkadziesiąt najnowszych modeli do jazd testowych z niemal wszystkich segmentów rynku: miejską, elektryczną SKODĘ Citigo iV, auta kompaktowe, luksusowe SUVy Audi e-tron, sportowe Porsche Taycan oraz użytkowe Volkswageny e-Craftery" – wymienia Tomasz Tonder z Volkswagen Group Polska.

Impreza startuje w czwartek 26 marca i potrwa do niedzieli 29 marca. My również będziemy tam obecni, więc do zobaczenia!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)