Renault będzie w pełni elektryczną marką w Europie. Znamy termin

Renault będzie w pełni elektryczną marką w Europie. Znamy termin

Zoe to elektryczny hit. Renault chce mieć w ofercie więcej takich aut
Zoe to elektryczny hit. Renault chce mieć w ofercie więcej takich aut
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
14.01.2022 10:02, aktualizacja: 10.03.2023 14:23

Renault oficjalnie dołącza do grona marek, które wyznaczyły ostateczny termin przejścia na elektromobilność w Europie. Potwierdził to sam szef, Luca de Meo, przy okazji zdradzając konkretną datę transformacji.

CEO Renault, Luca de Meo, zdradził szczegóły podczas niedawnej konferencji prasowej w centrum technicznym pod Paryżem. Przede wszystkim poinformował o planach marki na przyszłość. Ta, jak nietrudno się domyślić, stoi pod znakiem elektromobilności. Przynajmniej w Europie.

Zgodnie z zapowiedzią de Meo najpóźniej w 2030 roku oferta Renault dla klientów ze Starego Kontynentu będzie ograniczona wyłącznie do modeli z napędem elektrycznym. To spora zmiana w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi, w których była mowa o 90 proc. gamy.

Wytrychem Renault pozwalającym sprzedawać pojazdy spalinowe dłużej, pozostanie jednak Dacia. "Mamy plan B w postaci Dacii, która też zostanie zelektryfikowana, lecz w ostatnim możliwym momencie i z zachowaniem uczciwych cen" - powiedział Luca de Meo.

Decyzja jest bez wątpienia podyktowana planami UE dotyczącymi znaczącego ograniczenia sprzedaży aut spalinowych, a nawet zakazu ich rejestracji po 2035 roku. Krokiem pośrednim ma być wprowadzenie w 2025 roku restrykcyjnych norm emisji spalin Euro 7, które będą wyzwaniem dla producentów aut spalinowych. Niewykluczone, że przyczynią się też do kolejnych wzrostów cen.

Marki takie jak Peugeot, Fiat, Opel, Ford czy Renault postanowiły więc skierować maksimum środków na elektromobilność, zapowiadając całkowite odejście od silników spalinowych w Europie.

"Mamy obowiązek uczestniczenia w transformacji, która ma na celu uczynienie Europy neutralną węglowo" - stwierdził de Meo, podsumowując decyzję.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)