Renault tworzy własnego awatara na wzór Tesli – przed wami Reno

Reno - nowy wirtualny awatar Renault
Reno - nowy wirtualny awatar Renault
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Renault
Kamil Niewiński

25.04.2023 23:23, aktual.: 01.05.2023 15:08

Renault poinformowało o wprowadzeniu wirtualnego awatara, który będzie asystentem w nowych samochodach elektrycznych Francuzów. Reno jest już do pobrania na telefony, oferując póki co okrojoną funkcjonalność.

Awatary czy też asystenci w samochodach powoli stają się codziennością. Rewolucję rozpoczęła Tesla, a za nią idą również inne marki. Jedne z nich nadal tkwią w fazie koncepcyjnej, inne zaś zaczynają wcielać ambitne plany w życie. Do tej drugiej grupy możemy już wpisać Renault, które oficjalnie ogłosiło niedawno swojego oficjalnego awatara, który będzie towarzyszyć właścicielom ich aut.

Reno, bo tak ma imię asystent, jest wyglądem wzorowany logiem producenta. To jednak nie jest najistotniejsze, a jego funkcjonalność. Od 2024 roku w samochodach elektrycznych od Renault awatar ten będzie pełnił funkcję wirtualnego asystenta, dzięki któremu zarządzanie samochodem ma być prostsze. Póki co jednak francuski gigant nie zdradził za wiele informacji na temat jego możliwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co jednak jest już pewne, to aplikacja, która od niedawna dostępna jest we Francji, a latem będzie dostępna dla użytkowników My Renault z Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Z jej pomocą klienci będą na bieżąco z nowymi informacjami na temat marki, jej produktów, a także nadchodzących samochodów, w szczególności modeli 5 oraz 4, które są najważniejszymi zbliżającymi się premierami Renault.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)