Samochód elektryczny jako dodatek do mieszkania - ciekawy pomysł dewelopera

Samochód elektryczny jako dodatek do mieszkania - ciekawy pomysł dewelopera

Renault ZOE przejedzie nawet 390 km na jednym ładowaniu.
Renault ZOE przejedzie nawet 390 km na jednym ładowaniu.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
12.08.2019 10:48, aktualizacja: 13.03.2023 14:01

Kupujesz mieszkanie, a w prezencie dostajesz możliwość wynajmu samochodu elektrycznego na bardzo preferencyjnych warunkach. Na taki pomysł wpadł jeden z francuskich deweloperów budujących ekologiczne osiedla. Polacy zapewne też chętnie korzystaliby z takiej opcji, gdyby tylko mieli możliwość.

Samochody elektryczne są drogie w zakupie i bardziej uciążliwe w eksploatacji, szczególnie gdy punktów ładowania jest jak na lekarstwo. Francuzom udało się jednak rozwiązać obydwa problemy, dzięki czemu powstała bardzo atrakcyjna oferta.

Kupujący domy i mieszkania na jednym z podparyskich osiedli mogą skorzystać z preferencyjnego wynajmu elektrycznego Renault Zoe. Wystarczy, że podpiszą umowę na trzyletnie użytkowanie i będą płacić miesięczny abonament w wysokości zaledwie 90 euro (około 380 zł). To kwota, którą większość klientów powinna zaakceptować bez problemu. Wiele osób wydaje znacznie więcej na paliwo do aut spalinowych oraz ich ubezpieczenie.

To bardzo korzystna opcja, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, że Renault Zoe kosztuje we Francji równowartość około 160 tysięcy złotych. Co więcej, nie musimy martwić się brakiem punktów ładowania, ponieważ deweloper wyposażył miejsca parkingowe oraz garaże w stacjonarne ładowarki, pozwalające zasilać baterie podczas pobytu w domu.

Jedyny problem stanowi cena samych nieruchomości, których nabycie pozwala na skorzystanie z preferencyjnej oferty wynajmu. Za dom o powierzchni około 120 m2 trzeba zapłacić 511 tysięcy euro, a więc nieco ponad 2 mln złotych. Należy jednak zauważyć, że mówimy o nowoczesnym, ekologicznym osiedlu na przedmieściach Paryża, gdzie ceny nieruchomości znacząco różnią się od polskich.

Niewykluczone, że jeśli pilotażowy program okaże się sukcesem, w ślad za Francuzami pójdą także deweloperzy z innych krajów, w tym Polski. Jesteśmy pewni, że możliwość wynajmu samochodu elektrycznego za mniej niż 400 zł miesięcznie mogłaby zdecydowanie spopularyzować ten rodzaj napędu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)