Tak wygląda pierwsze maserati na prąd. Po 2030 roku nie będzie innych

Tak wygląda pierwsze maserati na prąd. Po 2030 roku nie będzie innych

Maserati GranTurismo Folgore - jeszcze w kamuflażu
Maserati GranTurismo Folgore - jeszcze w kamuflażu
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Maserati
Aleksander Ruciński
18.03.2022 08:05, aktualizacja: 10.03.2023 14:10

Maserati zaprezentowało oficjalne zdjęcia swojego pierwszego, w pełni elektrycznego auta. To GranTurismo Folgore, które zapoczątkuje zupełnie nową erę dla marki dotychczas kojarzonej wyłącznie z napędem spalinowym.

GranTurismo Folgore to nic innego jak czteromiejscowe coupe, które - jak nietrudno się domyślać - jest następcą GranTurismo z lat 2007-2019. Nowa odsłona nawiązuje do poprzednika stylistycznie, ale stanowi zupełnie nową konstrukcję dostosowaną również do zasilania prądem. W planach są jednak także silniki spalinowe.

Nowy model będzie najprawdopodobniej łabędzim śpiewem benzynowych coupe z trójzębem na masce. Włosi zapowiedzieli bowiem, że do 2025 roku chcą mieć elektryczną wersję każdego z oferowanych modeli, a 5 lat później ograniczyć się wyłącznie do zasilania prądem.

GranTurismo Folgore ma być nie tylko pierwszym elektrykiem marki, ale i najmocniejszym, drogowym autem, jakie kiedykolwiek oferowała. Nieoficjalnie wiadomo, że silniki wygenerują ponad 650 KM mocy, a niektóre źródła mówią nawet o 1200 KM, w co aż trudno uwierzyć. Tak czy inaczej, Folgore ma osiągać setkę w czasie poniżej 2,5 sekundy. W planach jest też wersja z 3-litrowym V6, a może nawet V8.

Maserati GranTurismo Folgore - jeszcze w kamuflażu
Maserati GranTurismo Folgore - jeszcze w kamuflażu© mat. prasowe / Maserati

Na szczegóły musimy jeszcze poczekać, podobnie jak na oficjalną datę premiery. Włosi przyzwyczaili już nas do opóźnień w tej kwestii. Z pewnością jednak warto być cierpliwym, gdyż GranTurismo Folgore zapowiada się bardzo emocjonująco.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)