Tesla Cybertruck będzie unosić się na wodzie? Tak twierdzi Elon Musk

Tesla Cybertruck będzie unosić się na wodzie? Tak twierdzi Elon Musk

Cybertruck może wszystko. Tak twierdzi Elon Musk.
Cybertruck może wszystko. Tak twierdzi Elon Musk.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
30.04.2020 08:52, aktualizacja: 13.03.2023 13:14

Tesla Cybertruck to auto, które niezmiernie budzi emocje od dnia oficjalnej prezentacji. Nadal nie wiemy jeszcze, kiedy auto ostatecznie wyjedzie na drogi. Nie przeszkadza to jednak w podgrzewaniu atmosfery przed debiutem. Ostatnio dowiedzieliśmy się np. że Cybertruck będzie w stanie unosić się na wodzie.

Nie od dziś wiadomo, że Cybertruck to bardzo wszechstronna konstrukcja. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi samego producenta. Auto szybsze niż Porsche, mocniejsze niż każdy spalinowy pickup, a do tego kuloodporne. Teraz do tej listy imponujących trzeba doliczyć jeszcze możliwość pływania.

Amerykański wizjoner potwierdził to na twitterze w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników zainteresowanych maksymalną głębokością brodzenia Cybertrucka. Może pływanie jest tu zbyt dużym słowem, ale zapowiedź brzmi ciekawie.

Musk odpowiedział, że auto będzie w stanie nie tylko brodzić, ale nawet unosić się na wodzie przez jakiś czas. Jaki konkretnie? Tego jeszcze nie wiemy. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że będzie to więcej niż w przypadku zwykłych aut, które przecież też utrzymują się na wodzie "przez jakiś czas", z tą różnicą, że później toną...

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)