Tesla Cybertruck będzie unosić się na wodzie? Tak twierdzi Elon Musk

Tesla Cybertruck będzie unosić się na wodzie? Tak twierdzi Elon Musk30.04.2020 08:52
Cybertruck może wszystko. Tak twierdzi Elon Musk.
Cybertruck może wszystko. Tak twierdzi Elon Musk.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Tesla Cybertruck to auto, które niezmiernie budzi emocje od dnia oficjalnej prezentacji. Nadal nie wiemy jeszcze, kiedy auto ostatecznie wyjedzie na drogi. Nie przeszkadza to jednak w podgrzewaniu atmosfery przed debiutem. Ostatnio dowiedzieliśmy się np. że Cybertruck będzie w stanie unosić się na wodzie.

Nie od dziś wiadomo, że Cybertruck to bardzo wszechstronna konstrukcja. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi samego producenta. Auto szybsze niż Porsche, mocniejsze niż każdy spalinowy pickup, a do tego kuloodporne. Teraz do tej listy imponujących trzeba doliczyć jeszcze możliwość pływania.

Amerykański wizjoner potwierdził to na twitterze w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników zainteresowanych maksymalną głębokością brodzenia Cybertrucka. Może pływanie jest tu zbyt dużym słowem, ale zapowiedź brzmi ciekawie.

Musk odpowiedział, że auto będzie w stanie nie tylko brodzić, ale nawet unosić się na wodzie przez jakiś czas. Jaki konkretnie? Tego jeszcze nie wiemy. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że będzie to więcej niż w przypadku zwykłych aut, które przecież też utrzymują się na wodzie "przez jakiś czas", z tą różnicą, że później toną...

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)