Teslą w teren? Model 3 od Delta 4x4 powinien sobie poradzić

Teslą w teren? Model 3 od Delta 4x4 powinien sobie poradzić

Tesla w terenie to niecodzienny widok.
Tesla w terenie to niecodzienny widok.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
19.06.2020 11:45, aktualizacja: 13.03.2023 13:09

Mogłoby się zdawać, że dopóki Tesla nie uzupełni oferty o Cybertrucka, jej klienci mogą jedynie pomarzyć o jeździe w terenie. Z pomocą przychodzi jednak niemiecka firma tuningowa Delta 4x4, która zgodnie z życzeniem klienta może zwiększyć zdolności offroadowe Modelu 3.

Weźmy elektryczne auto osobowe i przeróbmy na terenówkę - na taki pomysł wpadli specjaliści z niemieckiego warsztatu Delta 4x4. Szaleńcy? Może i tak. Mimo to projekt, chociażby z uwagi na swoją wyjątkowość zasługuje na odrobinę atencji.

Ci, którzy spodziewają się dodatkowego orurowania, wyciągarek i snorkela będą zawiedzeni, ale osobom, które czasem lubią zjechać z asfaltu na szuter lub piaszczyste dukty, auto powinno przypaść do gustu. Projekt od standardowej tesli różni się przede wszystkim delikatnie zwiększonym prześwitem i nowymi kołami.

Składają się na nie felgi o bardzo nietypowym, technicznym wzorze oraz opony Cooper z delikatną kostką pozwalającą bezpiecznie zjechać z utwardzonych nawierzchni. Na życzenie można też nabyć ogumienie z kolcami, szczególnie przydatne w północnych zakątkach globu wliczając w to oczywiście Norwegię, gdzie produkty Tesli cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Ile to wszystko kosztuje? Zestaw zwiększający prześwit to wydatek w wysokości 430 euro, opony 1300, a felgi 2300 euro, co razem daje 4030 euro, czyli jakieś 17 800 zł. Niemało, ale tesla też nie należy do najtańszych. Poza tym nie brakuje ludzi gotowych zapłacić sporo, by się wyróżnić, a przy tym zwiększyć praktyczność swojego elektryka.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)