Tesla Model X wzywana do serwisu. 15 tys. sztuk może mieć problem z układem kierowniczym

Tesla Model X wzywana do serwisu. 15 tys. sztuk może mieć problem z układem kierowniczym

Problem, który wykryto w Modelu X wcześniej wystąpił już w Modelu S.
Problem, który wykryto w Modelu X wcześniej wystąpił już w Modelu S.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
13.02.2020 13:44, aktualizacja: 13.03.2023 13:29

Tesla wzywa do serwisu 15 tysięcy aut. Okazuje się, że w niektórych egzemplarzach modelu X może dojść do awarii układu wspomagania kierownicy. Właściciele zagrożonych egzemplarzy zostaną wezwani do serwisu na weryfikację problemu i ewentualną naprawę.

Północnoamerykańskie organizacje zajmujące się kwestiami bezpieczeństwa drogowego, NHTSA i Transport Canada poinformowały, że 15 tysięcy Tesli Model X może mieć problem ze skorodowanymi śrubami mocującymi elektryczny silnik odpowiadający za wspomaganie kierownicy. W skrajnych przypadkach może dojść do zerwania mocowania i utraty wspomagania.

To dość niebezpieczna wada, która w skrajnych przypadkach może przyczynić się do wypadku, choć jak na razie brak wieści na temat zdarzeń, które mogłyby być wynikiem wspomnianej awarii. By jednak zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, Tesla wezwała do serwisu 14 193 auta z rynku USA i 843 z Kanady. Wszystkie wadliwe egzemplarze pochodzą z 2016 roku.

Co interesujące, z identyczną wadą borykała się już Tesla Model S, w wyniku czego w 2018 roku ogłoszono akcję serwisową. Problem dotyczył wówczas aż 123 tysięcy pojazdów. Czyżby Amerykański producent nie wyciągnął właściwych wniosków? Skoro wada ujawniła się już w Modelu S, a teraz także w Modelu X niewykluczone, że za jakiś czas usłyszymy również o Modelu 3.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)