Tesla po cichu poprawiła Model 3 Long Range. Teraz ma ponad 600 km zasięgu

Tesla po cichu poprawiła Model 3 Long Range. Teraz ma ponad 600 km zasięgu

Tesla Model 3 w wersji sprzed liftingu (na zdjęciu) oferowała 560 km zasięgu
Tesla Model 3 w wersji sprzed liftingu (na zdjęciu) oferowała 560 km zasięgu
Źródło zdjęć: © Fot. Michał Zieliński
Michał Zieliński
26.04.2021 09:18, aktualizacja: 10.03.2023 15:51

Tesla Model 3 z największym zasięgiem zajedzie teraz jeszcze dalej. Nie mówiąc nic, producent poprawił wynik w wersji Long Range o 34 km. Wcześniej w ten sam sposób rozszerzył listę wyposażenia standardowego o podgrzewaną kierownicę.

Tesla nie czeka z liftingami na wprowadzanie poprawek do swoich aut. Tak też było w tym przypadku. Krótko po pokazaniu odświeżonego Modelu 3 Amerykanie wprowadzili do konfiguratora poprawioną wersję Long Range. Zmiana jest jedna i dotyczy zasięgu. Wcześniej wynosił on 580 km wg homologacji WLTP, teraz jest to imponujące 614 km.

Producent nie ogłaszał nigdzie tej informacji, dlatego nie wiemy, w jaki sposób udało się uzyskać dodatkowe 34 km. Czy to kwestia poprawionych akumulatorów? A może zmiana dotyczy oprogramowania, dzięki czemu auto stało się jeszcze wydajniejsze? Trudno powiedzieć. Wiadomo jednak, że cena została taka sama i ciągle wynosi 244 990 zł.

Również osiągi nie uległy poprawie, choć tutaj naprawdę nie ma na co narzekać. Model 3 w wersji Long Range ma dwa silniki elektryczne, które napędzają obie osie. Sprint do setki zajmuje 4,4 s, a prędkość maksymalna została ustalona na 233 km/h. To wszystko w rodzinnym sedanie, który ma prawie 2,9 m rozstawu osi i dwa kufry o łącznej pojemności ponad 540 l.

To jednak nie pierwsza "cicha poprawka" dla Tesli Model 3 w 2021 roku. Wcześniej producent dorzucił do auta podgrzewaną kierownicę. Plotki o tej zmianie krążyły przez kilka miesięcy, a niektórzy klienci nawet znajdowali tę opcję w swoich samochodach. Teraz sprawa jest prosta i każdy, kto wybiera wersję Long Range lub Performance, dostaje to udogodnienie w standardzie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)