Tesla z ASO w Polsce. Potwierdził to sam Elon Musk

Tesla z ASO w Polsce. Potwierdził to sam Elon Musk

Ładowarka Supercharger (fot. Newspress)
Ładowarka Supercharger (fot. Newspress)
Mateusz Żuchowski
29.07.2019 09:06, aktualizacja: 13.03.2023 14:02

Z tweetów Elona Muska można często dowiedzieć się zaskakujących, nieoczekiwanych rzeczy. Tym razem amerykański biznesmen-celebryta "wyćwierkał" informację ważną dla Polski. Do końca roku w naszym kraju mają powstać autoryzowane stacje obsługi (ASO) Tesli oraz "całe mnóstwo" ładowarek typu Supercharger.

Tesla przyzwyczaiła nas już do faktu, że swoją komunikację prowadzi nie poprzez nudne komunikaty prasowe działu PR, a szczerze i bezpośrednie wiadomości na Twitterze wysyłane przez swojego szefa Elona Muska. Jego spontaniczne i czasem zbyt dosadne posty doprowadziły już nie raz do wielkiego zamieszania, przez co 48-letni miliarder posiada teraz zbiór zasad i obostrzeń dotyczących swojej aktywności na kanałach społecznościowych.

Nie przeszkadza mu to jednak we wrzuceniu od czasu do czasu prawdziwej "bomby". Taką jest dla nas niewątpliwie informacja podana przez Elona Muska w nocy 28 lipca czasu polskiego. W odpowiedzi na publikację serwisu CleanTechnica dotyczącej stanu elektromobilności we Wrocławiu, Elon Musk nagle zapowiedział, że jeszcze w tym roku w Polsce pojawi się "całe mnóstwo" kolejnych stacji szybkiego ładowania typu Supercharger oraz, co szczególnie ważne, autoryzowane stacje obsługi Tesla Service Centers.

Wiadomość ta na pewno ucieszy polskich właściciel aut Tesli. Jak wyliczył wiosną tego roku IBRM Samar, po polskich drogach jeździ już ponad czterysta samochodów tej marki. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się limuzyna Model S.

Na niecałe dwa tygodnie przed tweetem Muska w Polsce zaczął działać bez większego rozgłosu pierwszy autoryzowany Tesla Service Center. Póki co są to dwa stanowiska będące elementem większego serwisu przy ulicy Powsińskiej w Warszawie. Pracują tam czterej mechanicy przeszkoleni przez Teslę, choć nie wykonują oni jeszcze wszystkich napraw. W przypadku niektórych z nich, na przykład blacharskich, klienci dalej skazani są na podróż do Berlina, co nawet w przypadku samochodów elektrycznych o tak dużym zasięgu jak Tesla stanowi wyzwanie.

Elon Musk (fot. Eastnews/AFP)
Elon Musk (fot. Eastnews/AFP)

W tej chwili w Polsce działają cztery ładowarki typu Supercharger (w Katowicach, Poznaniu, Ciechocinku i Kostomłotach pod Wrocławiem). Elon Musk nie odniósł się do kwestii oficjalnego salonu amerykańskiej marki, choć nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć, że pierwszy Tesla Store także ma pojawić się na polskiej ziemi jeszcze w 2019 roku. Czy tak się stanie? Pozostaje nam czekać na tweety Elona Muska.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)