Tesla zbuduje fabrykę w Niemczech? Pod uwagę brane są dwie lokalizacje

Tesla zbuduje fabrykę w Niemczech? Pod uwagę brane są dwie lokalizacje

Tesla coraz przychylniej spogląda w stronę Europy.
Tesla coraz przychylniej spogląda w stronę Europy.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
26.08.2019 12:37, aktualizacja: 13.03.2023 13:59

Produkty amerykańskiego giganta cieszą się coraz większą popularnością w Europie. W związku z tym Tesla rozważa budowę fabryki, tzw. "gigafactory" w jednym z krajów umiejscowionych na Starym Kontynencie - dokładnie w Niemczech. Decyzja powinna zapaść niebawem.

W czerwcu bieżącego roku Elon Musk, w odpowiedzi na pytanie dotyczące planów budowy fabryk w Europie przyznał, że Niemcy są głównym celem branym pod uwagę przez Teslę. Będąc bardziej szczegółowym, Musk oświadczył, że "największy sens miałby zakład leżący przy granicy Niemiec z Francją i krajami Beneluksu."

Słowa najwyraźniej powoli przechodzą w czyny. Niemiecki dziennik "Rheinische Post" donosi, że przedstawiciele marki Tesla odwiedzili niedawno Nadrenię Północną-Westfalię. Nieoficjalnie mówi się także o zainteresowaniu Amerykanów Dolną Saksonią, co potwierdził minister gospodarki Bernd Althusmann. Obydwie lokalizacje wydają się atrakcyjne, tym bardziej, że sąsiadują z krajami wspomnianymi przez Elona Muska.

Szacuje się, że w najbliższych latach Europa wraz z Chinami odegra znaczącą rolę w rozwoju elektryfikacji pojazdów. Z każdym rokiem przybywa takich modeli, a zainteresowanie klientów sukcesywnie wzrasta. Lokalna, europejska fabryka Tesli mogłaby spotęgować ten proces i przyczynić się do wzrostu popularności aut marki Tesla na Starym Kontynencie.

Działania mające na celu umocnienie pozycji Tesli w Europie wydają się niezbędne, gdyż konkurencja nie śpi. Audi, Mercedes, Porsche, czy Jaguar to tylko niektórzy z lokalnych producentów, którzy poważnie podchodzą do tematu elektryfikacji i mogą prześcignąć Amerykanów na światowych rynkach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)