Tesla w polskim konfiguratorze. Znamy ceny aut

Tesla w polskim konfiguratorze. Znamy ceny aut

Konfigurator Tesli jest bardzo ubogi, a opcji personalizacji aut - niewiele
Konfigurator Tesli jest bardzo ubogi, a opcji personalizacji aut - niewiele
Źródło zdjęć: © Fot. Zrzut ekranu/Tesla.com
Michał Zieliński
23.08.2019 12:30, aktualizacja: 13.03.2023 13:59

Spełniają się obietnice Elona Muska. Po autoryzowanym serwisie Tesli w Polsce przyszedł czas na działający konfigurator. Na stronie udało się poznać polskie ceny Modelu 3, Modelu S i Modelu X.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce kupienie auta Tesli nie będzie wiązało się z koniecznością importowania go do kraju. Na stronie producenta pojawił się polski konfigurator dla trzech sprzedawanych obecnie samochodów: Modelu 3, Modelu S oraz Modelu X.

A jak jest z cenami? Zaskakująco dobrze. Najtańszym autem w ofercie amerykańskiego producenta jest Tesla Model 3 Standard Range Plus. Oferuje 409 km zasięgu, a do setki rozpędza się w 5,6 sekundy. Taki samochód został wyceniony na 40 380 euro, przy czym to jest kwota netto. Po doliczeniu podatku i przeliczeniu na złotówki otrzymujemy ok. 216 tys. zł.

Chcąc kupić Model S trzeba przygotować się do wydatku 73 480 euro netto (ok. 394 tys. zł po doliczeniu podatków), z kolei Model X zaczyna się do 78 580 euro netto (ok. 421 tys. zł z podatkami). W obu przypadkach jest to wersja Long Range. Sedan przejedzie na jednym ładowaniu 610 km i przyspiesza do setki w 3,8 sekundy, a dla SUV-a te wartości wynoszą odpowiednio 505 km i 4,6 sekundy.

W Polsce szczególnie dobrze wypada cena najtańszego Modelu 3. Co prawda samochód prawdopodobnie nie załapie się na planowane dopłaty do aut elektrycznych, ale przedsiębiorcy powinni się nim zainteresować. Cena auta jest bowiem niższa niż limit amortyzacji samochodu elektrycznego ujętego w majątku firmy, który wynosi 225 tys. zł.

Samochody można już zamawiać. Przy każdym z nich przewidywana data dostawy to początek 2020 roku, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Niezbędne jest też wpłacenie zaliczki w wysokości 2 tys. euro.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)