TestyPorscheTest: Bazowe Porsche Taycan - sprawdzam podstawowe premium

Test: Bazowe Porsche Taycan - sprawdzam podstawowe premium

Mateusz Żuchowicz
05.08.2021 10:18, aktualizacja: 23.11.2022 15:16

Pod ostatnim testem Volvo V60 w podstawowej wersji wiele osób pisało w komentarzach, że to świetny pomysł i chcecie więcej testów bazowych wersji. Nie czekając zbyt długo, przygotowałem dla was kolejny materiał z takiego samochodu. Oto bazowe porsche taycan!

Porsche Taycan - test wideo

Oczywiście, wiem, że nie do końca taki samochód mieliście na myśli, ale gdy redaktor naczelny zaproponował mi jego test, to sami rozumiecie, nieelegancko było odmówić. A biorąc pod uwagę fakt, że w parku prasowym otrzymaliśmy informację, że to bazowa wersja, to czemu nie sprawdzić, co otrzymujecie na początku cennika w tak prestiżowej marce? Czy podstawowy taycan odstaje w dużym stopniu od swoich droższych braci?

Podstawowa wersja tego modelu w cenniku zaczyna się od kwoty 389 000 zł bez żadnych dodatków, co umówmy się, raczej nie jest małą kwotą, więc sam fakt możliwości zakupu tego auta jest powodem do dumy.

Ta kwota jednak robi się mała kiedy porównacie zwykłego taycana, do taycana turbo, który kosztuje 653 000 zł, albo nie daj Boże do turbo S za 794 000 zł. Oczywiście pod nimi jest jeszcze odmiana 4S, która od podstawy jest droższa o 68 000 zł. Rodzi się więc pytanie. Dlaczego jest taka różnica w cenie i w czym zwykły taycan jest gorszy? Postanowiłem sprawdzić to w tym materiale. Zapraszam na test!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)