TestyFordTest: Ford Mustang Mach-e GT vs Mach 1 – gdyby tylko nie nazwa

Test: Ford Mustang Mach-e GT vs Mach 1 – gdyby tylko nie nazwa

Mateusz Żuchowicz

25.07.2022 10:19, aktual.: 24.11.2022 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy marzy wam się Ford, który ma powyżej 400 KM, 4,4 s do setki, jednorazowo przejedzie około 500 KM, a przy tym będzie przyciągał wzrok na ulicy i nie stać was na Forda GT, to oczywistym wyborem staje się Ford Mustang Mach. Tylko od niedawna rodzi się pytanie. Mach1, czy Mach-e GT?

Ford Mustang Mach-e GT vs Ford Mustang Mach 1- test wideo

Elektryczny Mustang od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Głównie przez to, jak został nazwany. Nowy Mustang stał się samochodem, który łączy w sobie wszystkie tak bardzo znienawidzone przez petrolheadów cechy. Jest nie tylko elektryczny, ale także jest SUV-em. Trzeba jednak powiedzieć wprost. Jeśli zapomni się o tej nazwie i popatrzy się na ten samochód z perspektywy samej maszyny, to Ford stworzył naprawdę dobry samochód.

Odmiana GT posiada dwa silniki elektryczne i baterię o pojemności 98 kWh brutto, czyli 91 kWh netto. Maksymalna moc, z jaką możecie ładować ten samochód to 150 kW, natomiast nie oszukujmy się, takich ładowarek jest niewiele. Zakładając jednak, że macie dostęp do takiej ładowarki, to supercharger naładuje waszego mustanga do 80 proc. w około 50 min. Oczywiście możecie ten samochód ładować również z wallbaxa i zajmie to około 6h, a z gniazdka około 26,5 h.

Nazwa to jednak nie wszystko, bo te samochody łączy o wiele więcej. Obydwa samochody mają 4,7 m długości, obydwa około 1,9 m szerokości, obydwa przyspieszają do 100 km/h na godzinę w 4,4 s. Idziemy dalej, bo kolejną identyczną rzeczą jest tak naprawdę zasięg. Deklarowany dystans, jaki przejedzie Mach1 na jednym tankowaniu to 491 km, natomiast Mach -e na jednym ładowaniu ma przejechać 487 km. To co, pora na pojedynek? Zapraszam na test wideo.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)