Volkswagen ID.5 trafi do sprzedaży z opóźnieniem. Winne zakłócenia w dostawach z Ukrainy

Volkswagen ID.5 trafi do sprzedaży z opóźnieniem. Winne zakłócenia w dostawach z Ukrainy

Volkswagen ID.5
Volkswagen ID.5
Źródło zdjęć: © fot. Maciej Gomułka
Aleksander Ruciński
26.03.2022 09:30, aktualizacja: 10.03.2023 14:08

Kolejny elektryk Volkswagena, ID.5, pojawi się w salonach z miesięcznym opóźnieniem. Decyzja jest podyktowana przerwami w produkcji, z którymi boryka się ostatnio wiele europejskich fabryk.

ID.5, który miał trafić do salonów w kwietniu, zaliczy rynkowy start w pierwszym tygodniu maja - informuje agencja Reuters powołując się na doniesienia rzecznika prasowego koncernu. Lokalny portal Automobilwoche informuje z kolei o konkretnych datach - zgodnie z nowym planem, sprzedaż ID.5 ruszy 6 maja 2022 roku.

Powodem powyższych decyzji są zakłócenia w produkcji spowodowane brakiem lub opóźnieniami w dostawach wiązek elektrycznych z Ukrainy. Istnieje ryzyko, że Volkswagen nie zdołałby wyprodukować wszystkich egzemplarzy demonstracyjnych, które miały trafić do dealerów na dzień pierwotnej premiery.

Warto wspomnieć, że ID.5 ma być produkowany w niemieckim Zwickau. Fabryka obecnie wstrzymała produkcję, którą zamierza wznowić w ostatnim tygodniu marca. Jak nietrudno się domyślać, z uwagi na napiętą sytuację, ID.5 będzie zapewne jej priorytetem.

To już trzeci po ID.3 i ID.4 model reprezentujący w pełni elektryczną linię Volkswagena. Technicznie niewiele różni się od ID.4, stanowiąc coś w rodzaju dynamiczniej wystylizowanej wariacji z nisko opadającym tyłem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze egzemplarze powinny wyjechać na drogi przed wakacjami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)