VW wstrzymał produkcję aut elektrycznych. Powód nikogo nie zaskoczy

VW wstrzymał produkcję aut elektrycznych. Powód nikogo nie zaskoczy

Fabryki w Zwickau i Dreźnie stanęły
Fabryki w Zwickau i Dreźnie stanęły
Źródło zdjęć: © fot. Mariusz Zmysłowski
Aleksander Ruciński
17.11.2021 14:00, aktualizacja: 10.03.2023 15:14

Kryzys w dostępności półprzewodników dotknął kolejne zakłady koncernu Volkswagena. Fabryki w Zwickau i Dreźnie wstrzymały produkcję na tydzień. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że powstają tam modele elektryczne, które dotychczas miały priorytet.

Koncern Volkswagena, jak zresztą wielu konkurentów, wciąż boryka się ze skutkami kryzysu półprzewodnikowego, co objawiało się już kilkukrotnymi przerwami w produkcji poszczególnych modeli, wliczając w to hitowego Golfa i Tiguana. Teraz przyszedł czas również na elektryczne modele.

To zaskakująca decyzja, gdyż jak donosi portal Automobilwoche, dotychczas elektryki miały wyższy priorytet niż modele spalinowe. Najwyraźniej sytuacja jest już tak zła, że nie było wyjścia. Zgodnie z decyzją, o której informuje Automobilwoche, wstrzymano produkcję w Zwickau i Dreźnie.

Produkowane są tam modele ID.3 oraz ID.4, a także Audi Q4 e-tron i Cupra Born. W wyniku pauzy Volkswagen straci około 5000 sztuk z wolumenu produkcyjnego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fabryki wznowią działalność w ostatnich tygodniach listopada 2021.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)