Elektryczne kombi Volkswagena już w 2023 roku. Potwierdził to sam szef marki

ID. Space Vizzion ma przerodzić się w bardzo praktycznego elektryka.
ID. Space Vizzion ma przerodzić się w bardzo praktycznego elektryka.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński

24.11.2020 08:52, aktual.: 13.03.2023 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ID. Space Vizzion to jeden z ciekawszych niemieckich konceptów 2020 roku. Dynamicznie wystylizowane kombi z elektrycznym napędem spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności. Nic więc dziwnego, że Niemcy zdecydowali się na jego produkcję.

Ralf Brandstätter, CEO Volkswagena, we wpisie na portalu Linkedin oficjalnie potwierdził plany wprowadzenia na rynek elektrycznego kombi. Auto, którego zapowiedź stanowi właśnie koncept ID. Space Vizzion, otrzymało techniczny kryptonim "Aero B". Kryje się za nim praktyczny samochód premium, który połączy osiągi i komfort z przestrzenią w kabinie.

Według zapewnień Brandstättera, produkcja nowego Volkswagena wystartuje w niemieckiej fabryce Emden już w 2023 roku. "Aero B" ma bazować na udoskonalonej platformie MEB, co zaowocuje dużą przestrzenią ładunkową i świetnymi osiągami - mowa o nawet 700 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Będzie to zasługą nie tylko wydajnego napędu i pojemnych baterii, lecz także aerodynamiki dopracowanej pod kątem niskich oporów powietrza. Techniczne szczegóły wciąż pozostają nieznane, lecz sam Brandstätter przyznaje, że projekt "Aero B" będzie ważnym etapem w drodze do celu zaplanowanego na najbliższe lata, zakładającego sprzedanie miliona aut elektrycznych przed 2025 rokiem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)