Volvo zapowiada nowego elektryka. Znamy dokładną datę debiutu

Volvo zapowiada nowego elektryka. Znamy dokładną datę debiutu

Nowy elektryczny model zostanie oparty na platformie CMA.
Nowy elektryczny model zostanie oparty na platformie CMA.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
23.12.2020 12:50, aktualizacja: 13.03.2023 10:19

Kolejny krok Szwedów w kierunku rozwoju elektromobilności - Volvo oficjalnie zapowiedziało premierę nowego modelu na prąd. Auto ma zadebiutować 2 marca 2021 roku. Czego powinniśmy się spodziewać?

Nowe, elektryczne volvo będzie gotowe w pierwszym kwartale 2021 roku. Data debiutu nie jest już tajemnicą, w przeciwieństwie do szczegółów technicznych i dokładniejszych detali. "Na razie wszystko może być trochę niejasne, ale obiecuję, że będzie to naprawdę świetnie wyglądający wóz" - stwierdził w wywiadzie dla "Automotive News Europe" szef marki, Hakan Samuelsson.

Wiadomo, że auto zostanie oparte na platformie CMA, tej samej którą wykorzystuje model XC40 Recharge. Czyżby więc następca kompaktowego V40, które niedawno zniknęło z rynku? Niestety nie. Jak mówi Samuelsson: "Chcemy skupić się na bardziej dochodowych segmentach rynku i modelach premium."

Niezależnie od tego, co okaże się marcową premierą, plany Volvo na przyszłość są mocno skonkretyzowane i skupione na rozwoju elektromobilności. We wcześniejszych wywiadach szef marki sugerował, że chce całkowicie pożegnać silniki spalinowe przed 2030 rokiem. Niewykluczone więc, że kolejna generacja XC90, której premiery również oczekujemy, będzie ostatnim modelem marki dostępnym z klasycznym napędem.

Wracając do zapowiadanego debiutu, nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już na początku 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)