W tym segmencie elektromobilności Polska jest już potęgą. Sukces wyjaśnia prezes MAN Truck&Bus Polska

W tym segmencie elektromobilności Polska jest już potęgą. Sukces wyjaśnia prezes MAN Truck&Bus Polska

Mateusz Żuchowski
15.09.2022 16:34, aktualizacja: 04.10.2022 14:32

Może się wydawać, że w Polsce rozwój elektromobilności idzie opornie, tymczasem nasz kraj jest największym producentem autobusów elektrycznych w Europie. Duży udział w tym osiągnięciu ma firma MAN Truck & Bus Polska. Jej prezes zarządu tłumaczy dlaczego taka forma transportu staje się coraz popularniejsza.

W tej jednej dziedzinie nasz kraj wyrósł już na prawdziwą potęgę w skali całej Europy. Jak wynika z danych PSPA, w latach 2017 – 2021 z Polski wyeksportowano 1937 elektrycznych autobusów. To blisko 1/3 wszystkich pojazdów tego typu wyeksportowanych w tym okresie z krajów Unii Europejskiej.

Co ważne, w naszym kraju montuje się nie tylko całe autobusy, ale i wytwarza wszystkie kluczowe podzespoły, między innymi układy napędowe, akumulatory czy też przystosowane do nich stacje ładowania. Polscy producenci co roku zajmują czołowe miejsca w rankingach liderów europejskiego sektora zeroemisyjnego transportu publicznego.

Ten ważny sukces był jednym z kluczowych tematów debat i rozmów na trzeciej edycji Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi. W powyższym wywiadzie Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska mówi, dlaczego elektryczne autobusy mają przyszłość i jak takie firmy jak MAN tę przyszłość w Polsce rozwijają.

Materiał powstał przy współpracy z Kongresem Nowej Mobilności

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)