TestyKiaWideo: Kia e-Niro - ruszam w poszukiwaniu źródeł energii

Wideo: Kia e‑Niro - ruszam w poszukiwaniu źródeł energii

Maciej Gomułka
05.01.2022 17:32, aktualizacja: 23.11.2022 13:26

Podróżowanie samochodem elektrycznym często skłania nas do refleksji na temat zużycia energii. W tym filmie przedstawię kilka ciekawych faktów związanych z jej pozyskiwaniem.

Kia e-Niro - test wideo

Kiedy na krótkich dystansach korzystamy z samochodu elektrycznego, który ładujemy w domu, to raczej nie przejmujemy się naszym stylem jazdy oraz zużyciem energii. Mamy świadomość, że uzupełnimy ją, gdy tylko zaparkujemy w garażu.

Inaczej jest, kiedy podróżujemy na dłuższych dystansach. Możemy zacząć się zastanawiać, czy zasięg drastycznie się nie zmieni, gdy będziemy zbyt agresywnie przyspieszać lub nasza prędkość będzie zbyt wysoka. Ładowarek przy trasie jest coraz więcej, a uzupełnianie prądu w akumulatorach coraz szybsze i wygodniejsze. Korzystanie z elektromobilności to dobry moment, aby dowiedzieć się, ile elektrowni jest w Polsce oraz jaki jest najpopularniejszy sposób wytwarzania energii.

Podczas podróży naszą długodystansowa Kią e-Niro weryfikuję jej zasięg oraz zużycie energii, ale też pokazuję ciekawe miejsca, w których pozyskiwana jest energia. Nie są to jednak konwencjonalne elektrownie. Jeżeli jesteście ciekawi, jaki potencjał energetyczny kryje woda, wiatr oraz słońce, zapraszam do oglądania!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)