Zmień swoje mini w elektryka. Gotowy zestaw kosztuje 50 tys. zł

Zmień swoje mini w elektryka. Gotowy zestaw kosztuje 50 tys. zł

Nadwozie klasycznego mini skrywa nowoczesny napęd.
Nadwozie klasycznego mini skrywa nowoczesny napęd.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
04.11.2020 13:16, aktualizacja: 13.03.2023 10:30

Klasyczne mini z elektrycznym napędem nie jest niczym nowym. Na Wyspach istnieje wiele firm podejmujących się takich przeróbek. Jedna z nich, Swindon Powertrain, podeszła jednak do tematu inaczej, przygotowując zestaw do samodzielnego montażu.

Chcesz cieszyć się wyglądem i charakterem klasycznego mini, będąc przy tym przyjaznym dla środowiska? Propozycja Swindon Powertrain powinna przypaść ci do gustu. To gotowy pakiet do samodzielnego montażu pozwalający zastąpić napęd spalinowy odpowiednikiem zasilanym prądem.

Biorąc pod uwagę, że silnik dostarczany przez Swindon Powertrain ma aż 107 KM mocy, można potraktować tę modyfikację jako tuning znacząco poprawiający osiągi pojazdu. W zestawie wraz z jednostką dostaniemy też mechanizm różnicowy, przekładnię i odpowiednie okablowanie. Wszystko umieszczone na ramie pomocniczej, którą wystarczy tylko połączyć z resztą nadwozia.

W skład zestawu wchodzi też pakiet akumulatorów o pojemności 12 kWh, nowy sterownik z czujnikiem prędkości, układ chłodzenia i ładowarka z przetwornicą. Taki pakiet czyni z klasycznego mini samochód w pełni elektryczny osiągający setkę w mniej niż 10 sekund i zdolny pokonać nawet 200 km na jednym ładowaniu.

Nie jest to jednak tania sprawa. Za kompletny zestaw wraz z instrukcją ułatwiającą samodzielny montaż trzeba wyłożyć 10 620 funtów, co w przeliczeniu daje nieco ponad 50 tys. zł. Dla porównania, nowiutkie i współczesne Mini Cooper SE stanowi wydatek w wysokości 139 200 zł.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)