Bloomberg: Tesla zwolniła 200 pracowników zatrudnionych w dziale Autopilot

Bloomberg: Tesla zwolniła 200 pracowników zatrudnionych w dziale Autopilot

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. wikimedia
Aleksander Ruciński
30.06.2022 08:53, aktualizacja: 10.03.2023 13:51

Zapowiedzieli zwolnienia, teraz przechodzą do realizacji planu. Zgodnie z doniesieniami amerykańskich agencji prasowych, Tesla zrezygnowała ze współpracy z godzinowymi pracownikami działu rozwoju funkcji autonomicznej jazdy.

Kilka tygodni temu Elon Musk rzekomo zapowiedział redukcję etatów o około 10 proc., motywując ją pogarszającą się sytuacją gospodarczą w USA. Później zdementował te informacje na twitterze. Jak wynika jednak z doniesień Bloomberga, niedawno zwolniono sporą część pracowników biura San Mateo - konkretnie działu autopilot.

Zgonie z informacjami opublikowanymi przez Bloomberga, w sumie zwolniono blisko 200 osób spośród 350 zatrudnionych. Większość z nich zajmowała się oceną i etykietowaniem danych wykorzystywanych do rozwoju funkcji autonomicznej jazdy. Co jednak zaskakujące, byli to pracownicy godzinowi, a nie etatowi.

Tesla, której siła robocza rozrosła się do około 100 tys. osób, stopniowo zmniejsza swoje szeregi po gwałtownym wzroście zatrudnienia w ostatnich latach, związanym również w budową nowych fabryk w Austin czy Berlinie.

Z doniesień Bloomberga wynika, że wśród 200 zwolnionych osób byli zarówno doświadczeni pracownicy, jak i tacy, którzy funkcjonowali w firmie zaledwie kilka tygodni. Wygląda to na szybką decyzję w postaci zamknięcia lub ograniczenia konkretnych projektów. Na razie jednak jest zbyt wcześnie, by wyciągać daleko idące wnioski i próbować wróżyć z fusów w temacie dalszych decyzji Tesli.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)