BMW i3 Urban Suite pokazuje, jak Bawarczycy widzą podróże w przyszłości

BMW i3 Urban Suite pokazuje, jak Bawarczycy widzą podróże w przyszłości

Bawarczycy przekonują, że nie potrzeba dużej limuzyny do luksusowego podróżowania
Bawarczycy przekonują, że nie potrzeba dużej limuzyny do luksusowego podróżowania
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński
30.12.2019 17:05, aktualizacja: 13.03.2023 13:37

Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas BMW zaprezentuje wnętrze, w którym, według nich, przyjdzie nam w niedalekiej przyszłości podróżować. Dzieło Bawarczyków będzie można podziwiać w dniach 7-10 stycznia.

Prace nad autonomicznymi pojazdami trwają już od lat. Producenci chwalą się kolejnymi rozwiązaniami i zapewniają, że podróże samochodem bez ingerencji kierowcy są bliżej, niż nam się może wydawać. Ale co nam z pozornie relaksującej podróży bez odpowiednio przygotowanego otoczenia?

Targi Consumer Electronics Show w Las Vegas miną niemieckiemu producentowi pod hasłem #ChangeYourPerspective. Bawarczycy przekonują, że doskonale rozumieją potrzeby rynku, dlatego też przygotowali specjalną flotę elektrycznych BMW i3 z przerobionym wnętrzem, które ma sprzyjać zarówno odpoczynkowi, jak i alternatywnemu miejscu pracy.

Przygotowane wnętrze ma być miejscem, w którym chce się przebywać
Przygotowane wnętrze ma być miejscem, w którym chce się przebywać© fot. mat. prasowe

Z pierwotnego projektu pozostał tylko fotel kierowcy i deska rozdzielcza. Reszta ma sprzyjać odprężającej atmosferze, dlatego usunięto siedzenie pasażera, zastąpiono go podnóżkiem, a w II rzędzie zamiast kanapy znajdziemy wygodny fotel i półkę z lampką. Dodatkowo zainstalowano osobistą strefę dźwięku, szybkie połączenie 5G z internetem oraz rozkładany wyświetlacz z podsufitki.

Modyfikacje zostały poczynione z zachowaniem ekologicznego ducha. Zastosowano certyfikowane drewno, materiały pochodzące z recyklingu, dywaniki z tworzyw nadających się do ponownego wykorzystania, a także ze skóry garbowaną liśćmi drzewa oliwnego. Co więcej, BMW nie ogranicza się wyłącznie do statycznej prezentacji swojego pomysłu. Dzięki specjalnej aplikacji będzie można zamówić jedno ze specjalnych BMW i3 Urban Suite jeżdżących po mieście, które zawiezie nas do wyznaczonego celu.

Dzięki specjalnej aplikacji, będzie można zamówić jedno z jeżdżących po Las Vegas BMW i3 Urban Suite i na własnej skórze przekonać się do zapewnień producenta
Dzięki specjalnej aplikacji, będzie można zamówić jedno z jeżdżących po Las Vegas BMW i3 Urban Suite i na własnej skórze przekonać się do zapewnień producenta© fot. mat. prasowe

Dodatkowo BMW przekonuje, że wielkość pojazdu nie ma wpływu na luksusowe przemieszczanie się. Patrząc na poczynione zmiany, jestem w stanie w to uwierzyć i aż chciałbym się rozsiąść w fotelu i rozprostować nogi. Pozostaje pytanie, jak szybko zapowiadana przez BMW przyszłość mobilności znajdzie swoje odzwierciedlenie w produkcji masowej. Obawiam się, że nadejdzie szybciej niż się tego spodziewamy.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)