BMW iX1 w oficjalnej zapowiedzi. Wiemy, kiedy zadebiutuje

BMW iX1 w oficjalnej zapowiedzi. Wiemy, kiedy zadebiutuje

BMW iX1 - zapowiedź
BMW iX1 - zapowiedź
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / BMW
Aleksander Ruciński
18.03.2022 08:38, aktualizacja: 10.03.2023 14:09

Kompaktowy SUV na prąd od BMW nadjeżdża. Niemcy właśnie opublikowali pierwszą grafikę przedstawiającą przód pojazdu. W przeciwieństwie do większego rodzeństwa będzie on dość zachowawczy.

Elektryczna rodzina SUV-ów iX i iX3 niebawem wzbogaci się o nowego członka w postaci iX1, który będzie konkurentem dla Mercedesa EQA czy Volvo XC40 Recharge. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, poznamy go w pełnej krasie jeszcze w tym roku, a najpóźniej w 2023 trafi do salonów.

BMW właśnie pochwaliło się grafikę stanowiącą zapowiedź stylistyki nadwozia. Sądząc po liniach, będzie ono dość kanciaste, ale nie aż tak kontrowersyjne jak w przypadku większego iX-a, gdzie nerki przybrały wręcz karykaturalne rozmiary. Przód iX1 zapowiada się znacznie przyjemniej.

Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, ale podejrzewa się, że iX1 będzie oparty na zmodyfikowanej platformie UKL X1, która może wykorzystywać napęd stosowany w większym iX3. Oznacza to ponad 280 KM maksymalnej mocy i zasięg na poziomie 413-438 km zgodnie z cyklem WLTP. Dane dotyczące mocy to wciąż medialne domysły, ale prognozy dotycząc zasięgu zostały już opublikowane na oficjalnej stronie producenta.

Co warte odnotowania, rozwiązania stosowane w iX1 zostaną zaadaptowane również przez elektrycznego SUV-a Mini, który dołączy do miejskiego Mini Coopera SE. Brytyjski odpowiednik iX1 powinien jednak zadebiutować nieco później niż BMW.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)