BMW Vision Neue Klasse zadebiutuje na początku września. To koncept bliski produkcji

BMW Vision Neue Klasse zadebiutuje na początku września. To koncept bliski produkcji

BMW i vision dee to jeden z ostatnich konceptów marki
BMW i vision dee to jeden z ostatnich konceptów marki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | BMW
Aleksander Ruciński
04.08.2023 10:11, aktualizacja: 05.08.2023 08:32

O tym, że BMW pracuje nad serią elektrycznych modeli "Neue Klasse", wiadomo nie od dziś. Mają one otworzyć nowy rozdział w historii marki, tak jak w latach 60. i 70. zrobiły to spalinowe sedany oraz coupe.

Pierwszy przedstawiciel współczesnej rodziny "Neue Klasse" został właśnie zapowiedziany przez samego szefa BMW, Olivera Zipse. W opublikowanym komunikacie czytamy, że koncept bliski wersji produkcyjnej zadebiutuje już 2 września 2023 roku.

Będzie pierwszym, ale z pewnością nie ostatnim reprezentantem elektrycznej "Neue Klasse". BMW traktuje ten projekt w roli platformy, która posłuży za bazę dla przyszłych nowości marki.

Co warte odnotowania, Niemcy chcą postawić na dość tradycyjne nadwozia. Mowa o sedanie wielkości Serii 3 oraz kompaktowym SUV-ie. Widać, że marka celuje w najbardziej dochodowe segmenty rynku.

Pierwszy produkcyjny reprezentant "Neue Klasse" ma zacząć wyjeżdżać z fabryki na Węgrzech już w 2025 roku. Kolejny model, tym razem z Monachium, dołączy do oferty rok później. Zipse chwali się, że będą to wzorcowe propozycje w kwestii zasięgu, szybkości ładowania i cen.

Na potwierdzenie tych odważnych słów musimy jeszcze poczekać. Więcej dowiemy się już na początku września.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)