Rimac nie zwalnia tempa. Zatrudnił jednego z inżynierów Tesli

Rimac nie zwalnia tempa. Zatrudnił jednego z inżynierów Tesli

Były inżynier Tesli będzie miał spory wkład w rozwój Rimaca.
Były inżynier Tesli będzie miał spory wkład w rozwój Rimaca.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
24.07.2020 08:01, aktualizacja: 13.03.2023 13:04

Rimac to producent sportowych pojazdów z napędem elektrycznym. Nie od dziś wiadomo, że chorwacka firma ma duże ambicje. By łatwiej je realizować, zatrudniła jednego z kluczowych inżynierów Tesli - Chrisa Porritta.

Chris Porritt zdobywał doświadczenie w takich firmach jak Land Rover, Aston Martin i Tesla. W tej ostatniej pełnił rolę jednego z głównych inżynierów i wiceprezesa działu rozwoju. Rimac zatrudnił go natomiast na stanowisko szefa działu technologii.

Porritt dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu samochodów sportowych, które w ostatnich latach połączył z pojazdami elektrycznymi. Z perspektywy Rimaca produkującego sportowe elektryki jest to mieszanka idealna.

Zatrudnienie inżyniera Tesli świadczy o tym, że Chorwaci podchodzą do tematu z pełną powagą. Firma założona w 2009 roku przez 21-letniego wówczas Mate Rimaca wyrasta na coraz ważniejszego gracza w segmencie elektrycznych aut sportowych.

Warto wspomnieć, że najważniejszy projekt marki, model C_Two wkracza w ostatnią fazę testów. Gdy trafi na rynek, będzie najprawdopodobniej najpotężniejszą drogową maszyną zasilaną prądem. Moc 1914 KM i przyspieszenie do setki w czasie poniżej 2 sekund brzmią wręcz nierealnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)