Cybertruck, czyli elektryczny pickup Tesli zadebiutuje 21 listopada

Cybertruck, czyli elektryczny pickup Tesli zadebiutuje 21 listopada

Blok betonu, czy pilot od telewizora? Nie, to zapowiedź nowej Tesli.
Blok betonu, czy pilot od telewizora? Nie, to zapowiedź nowej Tesli.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
08.11.2019 13:53, aktualizacja: 13.03.2023 13:47

Nie od dziś wiadomo, że Tesla pracuje nad elektrycznym pickupem. We wcześniejszych zapowiedziach dowiedzieliśmy się, że auto zadebiutuje jeszcze w 2019 roku i tak się stanie. Elon Musk oficjalnie potwierdził dzień premiery - 21 listopada 2019.

Amerykanie kochają pickupy. Powstanie Tesli z takim nadwoziem było więc tylko kwestią czasu. Pomysł został ogłoszony już dawno temu - po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim w 2013 roku. 6 lat później nareszcie doczekamy się jego ostatecznej realizacji. Elon Musk z charakterystyczną pewnością siebie zapowiadał ten model jako praktyczniejszy niż Ford F-150 i szybszy niż Porsche. Ciekawe, które Porsche miał na myśli...

To jednak nie koniec zapowiadanych zalet pickupa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, auto ma być w stanie zabrać na pokład 6 osób i przejeżdżać nawet 700 km na jednym ładowaniu. A wszystko to przy startowej cenie na poziomie 50 tysięcy dolarów, co daje około 200 tysięcy złotych. Niebawem okaże się, czy amerykański wizjoner nie przesadził i auto faktyczne spełni pokładane w nim nadzieje.

Mimo że do premiery pozostało niewiele czasu, nadal nie znamy zbyt wiele konkretów - jedynie slogany przez lata powtarzane przez Elona Muska. Nie wiemy też, czego dokładnie spodziewać się w kwestii wyglądu, gdyż z oficjalnej wizualizacji opublikowanej w ubiegłym roku nie wynika zupełnie nic. Trudno nawet powiedzieć, co ona w ogóle przedstawia.

Nie pozostaje więc nic innego jak czekać do 21 listopada. Wówczas powinniśmy poznać wszystkie szczegóły, dzięki którym będziemy w stanie ocenić, czy Cybertruck rzeczywiście stanowi spełnienie obietnic Muska i jest w stanie powalczyć w tak ważnym dla Amerykanów segmencie pickupów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)