Cybertruck istnieje i ma się dobrze. Testy Tesli w zimowych warunkach

Cybertruck istnieje i ma się dobrze. Testy Tesli w zimowych warunkach

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Źródło zdjęć: © Twitter | Tesla
Kamil Niewiński
20.05.2023 13:29, aktualizacja: 21.05.2023 09:48

Kiedy Tesla Cybertruck w końcu pojawi się na drogach? Tego nie wiedzą chyba nawet w samej marce. Widać jednak spore postępy w pracach, którymi amerykański producent nie omieszkał się chwalić w swoich social mediach.

Tesla Cybertruck po raz pierwszy narobiła szumu w 2019 roku. Niezwykle futurystyczny samochód miał trafić do sprzedaży już w 2021 roku, lecz plany storpedowała pandemia COVID-19. Premiera auta była już przekładana dwukrotnie - najpierw na 2022, a następnie na 2023 rok. Informacje, które docierają do nas w ostatnich miesiącach dają nadzieję, że nie trzeba będzie mówić "do trzech razy sztuka".

Mogliśmy obserwować chociażby testy Cybertrucka w tunelu aerodynamicznym, teraz zaś Tesla postanowiła pokazać zdjęcie auta w ruchu. Widać na nim ich elektrycznego pick-upa buszującego w śniegu. Nie wiadomo, gdzie były przeprowadzane testy, a także kiedy miało to miejsce. Szkoda również, że nie mamy dostępu do żadnego wideo, ale przynajmniej mamy pewność, że Cybertruck jeździ. Zawsze coś.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Elon Musk, który jest właścicielem marki Tesla, obiecał ostatnio, że firma będzie zdolna do produkowania nawet 500 tysięcy egzemplarzy Cybertrucka rocznie. Zapotrzebowanie, oczywiście biorąc pod uwagę liczbę rezerwacji, jest już teraz naprawdę spore. Produkcja samochodu ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, zaś produkcja na masową skalę ruszy w 2024 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)