Cybertuck z kolejnym opóźnieniem. Nowa data nie brzmi optymistycznie

Cybertuck z kolejnym opóźnieniem. Nowa data nie brzmi optymistycznie

Tesla Cybertruck wciąż nie doczekała się wersji produkcyjnej
Tesla Cybertruck wciąż nie doczekała się wersji produkcyjnej
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Tesla
Aleksander Ruciński
17.01.2022 08:32, aktualizacja: 10.03.2023 14:23

Kolejny rok, kolejne opóźnienie premiery Tesli. Zgodnie z doniesieniami agencji Reuters Cybertruck nie będzie gotowy przed końcem 2022 roku. Klienci, którzy złożyli pierwsze zamówienia już w 2019 roku, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Cybertruck to futurystyczny pick-up pokazany przez Teslę w 2019 roku. Jako oficjalną datę rynkowej premiery wskazano wówczas 2021 rok. Mamy początek 2022, a Cybertrucka jak nie było, tak nie ma. W sieci pojawiły się informacje na temat kolejnych opóźnień. Zgodnie z doniesieniami agencji Reuters produkcyjna wersja ujrzy światło dzienne najwcześniej w pierwszym kwartale 2023 roku.

Reuters powołuje się na słowa jednego z pracowników Tesli odpowiedzialnych za projekt. Potwierdzeniem tych doniesień są niedawne zmiany na oficjalnej stronie internetowej Cybertrucka, z której zniknęły informacje dotyczące cen i planowanej daty rozpoczęcia produkcji.

Jeśli obecny plan się powiedzie, auto trafi do klientów blisko 4 lata po premierze, co raczej nie będzie powodem do dumy. Oficjalnie nie do końca wiadomo co jest przyczyną opóźnień. Można się jednak domyślać, że zawirowania związane z pandemią i brakiem półprzewodników nie pomogły Tesli w realizacji założeń.

Niewykluczone też, że amerykański producent w końcu zauważył rozdźwięk między niektórymi rozwiązaniami technicznymi a przepisami obowiązującymi na wielu światowych rynkach. Są kraje, w których Cybertruck miałby marne szanse na uzyskanie homologacji.

Podobno Tesla planuje konferencję poświęconą przyszłości modelu, która ma odbyć się w najbliższych tygodniach. Wówczas powinniśmy poznać więcej oficjalnych detali.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)