Elektryczne Porsche Boxster przyłapane podczas testów na torze

Elektryczne Porsche Boxster przyłapane podczas testów na torze

Porsche 983 Boxster EV
Porsche 983 Boxster EV
Źródło zdjęć: © YouTube | CarSpyMedia
Kamil Niewiński
06.05.2023 13:26, aktualizacja: 06.05.2023 14:58

Elektryczne Porsche 983 Boxster, które ma zadebiutować na rynku w 2025 roku, zostało uchwycone przez kamery podczas testów na legendarnej nitce Nordschleife toru Nürburgring.

Jeżeli mielibyśmy wskazać tor, który wyjątkowo mocno przypadł do gustu producentom, bez wątpienia jest to niemiecki Nürburgring, a w szczególności legendarna nitka Nordschleife. Może ona pochwalić się długością dokładnie 20,83 km, a jej trudność, zróżnicowanie i położenie w górach to główne powody, przez które nazywana jest przez kierowców wyścigowych "Zielonym Piekłem".

Wspomniana różnorodność jest jednak głównym powodem, dla którego tor ten nadaje się wybornie do przeprowadzania testów nowych samochodów. Dzierżenie rekordu toru również jest oczywiście nobilitacją, lecz dzisiaj mówimy o tej arenie właśnie w kontekście prób nowej konstrukcji. Mowa o Porsche 983 Boxster, które ma zadebiutować na rynku nie wcześniej niż w 2025 roku.

2025 Porsche 983 Boxster EV Electric Prototype Starts Testing At The Nürburgring

Szpiegowskimi nagraniami podzielił się kanał CarSpyMedia we współpracy z portalem Motor1. Widać na nim wspomniane elektryczne Porsche, które praktycznie bezszelestnie (poza piskiem opon) mknie po Nordschleife, a następnie wraca z toru na kołach. Oczywiście mówimy tutaj o prototypie, dlatego też nie dziwi sprytny kamuflaż mający maskować typ samochodu.

Porsche 983 Boxster ma wejść na rynek w 2025 roku i ma być elektryczną odmianą 718 Boxstera. Ma on mieć zaimplementowaną rewolucyjną baterię montowaną centralnie, co ma pozwolić obniżyć środek ciężkości tak mocno, jak to tylko możliwe. Całość mocy ma być przekazywana na tylną oś, chociaż w planach ma być również wersja z napędem na cztery koła.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)