Elektryczne radiowozy dla gdańskiej straży miejskiej. To Renault Zoe z dużym zasięgiem

Elektryczne radiowozy dla gdańskiej straży miejskiej. To Renault Zoe z dużym zasięgiem

Renault Zoe R135 dołączyły do floty gdańskiej straży miejskiej.
Renault Zoe R135 dołączyły do floty gdańskiej straży miejskiej.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
02.07.2020 08:33, aktualizacja: 13.03.2023 13:08

Do służby w gdańskiej straży miejskiej dołączyły dwa elektryczne radiowozy, które będą wykorzystywane przez miejski ekopatrol działający w ramach tzw. referatu ekologicznego. Strażnicy korzystający z renault zoe skupią się głównie na utrzymaniu porządku na terenie miasta Gdańsk.

Gdańska straż miejska nie jest pierwszym organem korzystającym z elektrycznych radiowozów. W szeregach państwowych służb całego kraju z powodzeniem wykorzystuje się już m.in. nissany leafy czy hyundaie ioniqi. Jak pokazuje przykład z pomorza, Renault Zoe także staje się coraz popularniejszą opcją.

Ten niewielki, miejski samochód wyposażony jest w 135-konny elektryczny silnik pozwalający osiągać setkę w 9 sekund i rozpędzać się do 140 km/h. Dzięki akumulatorowi o pojemności 52 kWh strażnicy z gdańskiego ekopatrolu mają móc przejechać nawet 395 km na pełnym ładowaniu.

Co ważne, auto jest kompatybilne z szybkimi ładowarkami, które pozwalają zasilić akumulatory w około godzinę. Przy korzystaniu ze zwykłego gniazdka proces ten wydłuża się jednak do 8 godzin. Takie parametry powinny okazać się wystarczające w codziennej służbie.

Obraz
© mat. prasowe

Na zakup dwóch nowych aut dla straży miejskiej Gdańsk przeznaczył 360 tys. zł. Cennik Zoe startuje od 135 900 zł, ale w ramach promocji importer obniżył cenę środkowej wersji wyposażeniowej Intens do 124 900 zł.

Biorąc pod uwagę, że miasto planuje dalszą rozbudowę referatu ekologicznego, niewykluczone, że w przyszłości do służby dołączą kolejne auta na prąd.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)