Cztery elektryczne nissany leafy zasilą flotę polskiej policji

Cztery elektryczne nissany leafy zasilą flotę polskiej policji

Cztery Nissany Leaf rozpoczynają służbę w świętokrzyskiej policji.
Cztery Nissany Leaf rozpoczynają służbę w świętokrzyskiej policji.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Aleksander Ruciński
17.12.2019 13:10, aktualizacja: 13.03.2023 13:39

Kolejne pojazdy na prąd dołączają do floty polskiej policji. Cztery nissany leafy zostały przekazane Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Auta będą wykorzystywane podczas prewencyjnych, miejskich patroli.

Nissan Leaf nie jest nowością w polskiej policji. Rok temu takie auta trafiły już m.in. do Szczecina. Kolejne cztery sztuki rozpoczynają teraz służbę w kieleckiej komendzie, gdzie będą wykorzystywane w roli oznakowanych pojazdów prewencji. Obiecywany zasięg, który na jednym ładowaniu wynosi około 270 km, powinien okazać się wystarczający do codziennych patroli.

Elektryczny silnik Nissana zapewnia 149 KM mocy, co gwarantuje niezłe osiągi. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po około 7,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 144 km/h. Niewiele, lecz raczej nie jest to auto, które będzie wykorzystywane podczas pościgów. Od tego mamy przecież grupę Speed.

Obraz
© fot. policja.pl

Co ważne, w pakiecie z samochodami kielecka komenda otrzymała także szybkie ładowarki określane mianem "wallboxów", dzięki którym proces pełnego ładowania zajmuje 7 godzin, ale jest też możliwość częściowego uzupełnienia baterii, co trwa nie więcej niż 2 godziny. Jesteśmy ciekawi, jak elektryczne radiowozy sprawdzą się podczas codziennej służby. Na pewno będą tanie w utrzymaniu, gdyż średni koszt pokonania 100 km nie powinien przekroczyć 10 zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)