KiaCharge pozwoli korzystać z sieci 160 tys. stacji ładowania w Europie

KiaCharge pozwoli korzystać z sieci 160 tys. stacji ładowania w Europie

KiaCharge pozwoli korzystać z sieci 160 tys. stacji ładowania w Europie
Aleksander Ruciński
01.10.2020 13:32, aktualizacja: 13.03.2023 12:54

Kia startuje z usługą KiaCharge pozwalającą właścicielom koreańskich aut elektrycznych i hybryd plug-in na wygodne korzystanie z największej sieci stacji ładowania w Europie. Usługa będzie dostępna w 7 krajach, wliczając w to Polskę.

Na Starym Kontynencie działa wiele firm zarządzających stacjami ładowania. Większość z nich operuje indywidualnymi stawkami, przepisami i zasadami korzystania. Dzięki usłudze KiaCharge właściciele aut z wtyczką nie będą musieli martwić się indywidualną specyfiką każdej z ofert. Aplikacja koreańskiego producenta łączy bowiem sieć liczącą 160 tys. stacji w jednolitą całość.

Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację na smartfona, podpiąć do niej wybrany sposób płatności i korzystać z usługi na zasadzie eRoamingu w całej Europie. Bez konieczności akceptowania indywidualnych regulaminów każdego z dostawców i po preferencyjnych stawkach przygotowanych dla właścicieli aut koreańskiego producenta.

Kia proponuje dwa sposoby płatności - miesięczną subskrypcję z podsumowaniem i płatnością co 30 dni lub oddzielna płatność za każdą sesję ładowania. Niewykluczone, że ta pierwsza opcja będzie atrakcyjniejsza finansowo. Szczegóły interesujące polskich klientów powinniśmy poznać niebawem, gdyż usługa zagości nad Wisłą, podobnie jak w Hiszpanii. Austrii, Francji, Niemczech i Szwajcarii.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)